Фестиваль неформальної освіти: розвиваємо соціальні та емоційні компетенції

Днями в Івано-Франківську пройшов фестиваль неформальної освіти за ініціативою Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Його було організовано до Дня вчителя та присвячено патрону нашого університету.

В рамках фестивалю відбувся форум “Синергія формальної та неформальної освіти”.

Захід мав на меті:

– Розвиток м’яких навичок (soft skills). Адже неформальна освіта спрямована на розвиток соціальних та емоційних компетенцій, які є важливими для успішної взаємодії з іншими людьми, а також для особистісного розвитку. Це включає такі навички, як: робота в команді, розв’язання конфліктів, публічні виступи та ефективне спілкування.

– Соціальну інтеграція та побудову мереж. Адже неформальна освіта часто передбачає спілкування з різними людьми: від однодумців до експертів. Це допомагає розвивати соціальні зв’язки, розширювати мережу контактів, які можуть бути корисними у професійному та особистому житті.

– Підвищення конкурентоспроможності. Адже на ринку праці важливо мати не тільки теоретичні знання, а й практичні навички. Неформальна освіта допомагає розвивати такі навички, як: креативність, комунікація, управління часом, лідерство, які є високо цінованими роботодавцями.

– Життя у стилі “навчання протягом життя”. Неформальна освіта підтримує концепцію “навчання протягом усього життя”, що є ключовим у сучасному суспільстві. Постійне вдосконалення знань і навичок дозволяє людям бути більш адаптованими, готовими до нових викликів і можливостей.

Центральною частиною події стала Алея можливостей, де учасники активно залучалися до різноманітних активностей:

– Презентацій спеціальностей Івано-Франківського коледжу ПНУ, під час яких учасники дізнавалися більше про освітні програми та перспективи навчання.

– Майстер-класів з розвитку м’яких навичок, лідерства, комунікації та проєктного менеджменту, де експерти надавали цінні поради.

– Настільних ігор, які сприяли розвитку логічного мислення, командної взаємодії та швидкості прийняття рішень.

– Воркшопів від молодіжних центрів, що фокусувалися на методиках командної роботи та організації проєктів.

Молодіжні організації презентували можливості для стажувань і здобуття міжнародного досвіду. Об’єднання студентів права та психологів провели змістовні дискусії на теми правосвідомості, ментального здоров’я та кар’єрного зростання.

Завдяки активній участі молодіжних центрів та організацій фестиваль створив унікальні умови для неформальної освіти. Учасники мали можливість розширити свій кругозір, знайти однодумців і відкрити нові перспективи для особистісного й професійного розвитку.

Фестиваль неформальної освіти став знаковою подією для молоді Івано-Франківщини, об’єднавши різноманітні ініціативи та створивши платформу для майбутніх фахівців і співпраці.