ПНУ увійшов до впливового та авторитетного світового рейтингу університетів Times Higher Education (THE) World University Rankings!

Вперше у своїй історії Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника увійшов в один з найбільш впливових та авторитетних світових рейтингів університетів Times Higher Education (THE) World University Rankings! Він оцінює університети світу на основі кількох важливих критеріїв, які охоплюють як академічні досягнення, так і міжнародну репутацію.

Рейтинг публікується щорічно та аналізує роботу понад 2000 університетів з більш ніж 90 країн світу.

Наразі Прикарпатський національний університет входить до глобального рейтингу Times Higher Education, займаючи позицію серед університетів світу у діапазоні 1500+. Це свідчить про визнання світовою спільнотою активного розвитку університету в науково-дослідницькій сфері та динамічне зростання його впливу на міжнародній арені. Університет працює над покращенням своїх показників шляхом розширення міжнародної співпраці, збільшення кількості наукових публікацій та над залученням іноземних студентів.

У світі, за останніми оцінками, існує приблизно 25 000 університетів і вищих навчальних закладів. Однак далеко не всі університети відповідають критеріям для включення до такого рівня міжнародних рейтингів як THE.

THE World University Rankings є важливим орієнтиром для студентів, науковців і викладачів при виборі університету для навчання або співпраці, а також для урядів та інвесторів при визначенні найбільш перспективних освітніх і наукових закладів для співпраці.

Тому рейтинг фокусується на провідних закладах, які мають активну дослідницьку діяльність і міжнародну співпрацю.

В Україні на 2024 рік налічується близько 300 університетів, академій та інститутів. До міжнародного рейтингу Times Higher Education увійшли 17 українських університетів. Лише один з них (Сумський державний університет) — у першій тисячі, яка має ранжування. Інші 16 українських університетів разом з ПНУ поділяють друге місце і розміщені в алфавітному порядку з однаковим показником 1501+/2092.

Наразі ми маємо ще більшу мотивацію активно працювати над посиленням своїх дослідницьких і міжнародних програм для покращення своїх показників у Times Higher Education (THE) World University Rankings.

Критерії оцінки рейтингу

THE використовує комплексну методологію, яка охоплює п’ять основних категорій, кожна з яких має свій відсотковий внесок у загальний рейтинг:

1. Якість викладання (Teaching) — 30%

• Оцінюється репутація університету серед академічної спільноти, студентське середовище, співвідношення викладачів і студентів, кількість здобутих наукових ступенів, фінансування навчальних процесів.

• Основний показник — репутаційне опитування серед викладачів.

2. Дослідження (Research) — 30%

• Включає кількість і якість наукових публікацій, доходи від досліджень та репутацію у наукових колах.

• Результати базуються на кількості опублікованих наукових робіт і фінансуванні, яке університет отримує для дослідницьких проектів.

3. Цитованість (Citations) — 30%

• Оцінюється вплив досліджень через цитованість наукових публікацій. Вищий рівень цитованості свідчить про високу впливовість наукових робіт університету у світовій академічній спільноті.

4. Міжнародна перспектива (International outlook) — 7.5%

• Цей показник враховує співпрацю університету з іншими країнами, кількість міжнародних студентів і викладачів, а також частку наукових публікацій, написаних у співпраці з міжнародними колегами.

5. Прибуток від інновацій (Industry income) — 2.5%

• Оцінюється внесок університету в розвиток інновацій, зокрема через технологічні розробки, патенти та співпрацю з бізнесом. Показує, наскільки ефективно університет передає свої знання комерційній сфері.

Особливості рейтингу THE

• Репутаційні опитування: Значна частина оцінки заснована на глобальних репутаційних опитуваннях серед викладачів та науковців. Це дозволяє університетам із сильними міжнародними зв’язками отримати додаткові бали.

• Глибокий аналіз дослідницької діяльності: Цей рейтинг приділяє значну увагу науковим дослідженням та їх впливу, враховуючи не лише кількість публікацій, але й їхню якість та вплив на світову науку.

• Фокус на міжнародному співробітництві: Оцінюється здатність університету залучати міжнародних студентів, викладачів і проводити спільні дослідження.

Позиції в рейтингу

Університети з різних країн конкурують на рівних, але традиційно вищі місця посідають провідні університети США та Великої Британії, такі як Гарвард, Стенфорд, MIT, Оксфорд, і Кембридж.