«Моє місто» – «10 художників Івано-Франківська»

16 жовтня у залі видавництва «Лілея-НВ» відбулась презентація нової 51-ї книги брендової історико-краєзнавчої серії «Моє місто» – «10 художників Івано-Франківська».

«Моє місто» – історико-краєзнавче об’єднання, створене 26 травня 2007 р. у Івано-Франківську з ініціативи колекціонера Зеновія Жеребецького, книговидавця Василя Іваночка й професора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Івана Монолатія.

Президентом товариства є відомий історий історик та краєзнавець, колекціонер Зеновій Жеребецький.

Проєкт «10 художників Івано-Франківська» стартував ще 2019 року, однак втілився у вишуканому поліграфічному форматі лише тепер. Обрання митців відбувалось за принципом демократичного голосування – визначним містянам, в числі яких професор кафедри дизайну і теорії мистецтва Богдан Губаль пропонувалось виголосити прізвища 10 художників, які становлять цінність для культури міста.

Книга стала першою, у якій до написання текстів були запрошені відомі мистецтвознавці чи знавці мистецтва з поза середовища товариства «Моє місто».

Серед статей – тексти присвячені творчості художників ХХ століття, що знаменують собою періоди модернізму – Осип-Роман Сорохтей, Михайло Зорій, Денис-Лев Іванцев, Ярослав Лукавецький; соцреалізму, нонконформізму – Микола Варення, Іван Лобода, Опанас Заливаха, Олександр Коровай, Михайло Фіголь, «перебудови» – Едуард Ніканоров.

Відзначимо, що запрошеними співавторами видання стали викладачі Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – доктори мистецтвознавства Ірина Дундяк (Михайло Зорій), Надія Бабій (Іван Лобода), кандидатка мистецтвознавства Ірина Чмелик (Ярослав Лукавецький). Автор-упорядник книги та модератор події – доктор політичних наук Іван Монолатій.