«Una Europa»: перспективи вступу до ЄС очима дипломатів від освіти та науки

Минулого тижня в рамках проекту «Una Europa Days» відбувся міжнародний семінар на тему «Perspective of Ukraine’s European Integration During the War».

В заході, який пройшов на базі факультету міжнародних та політичних досліджень Ягеллонського університету в Кракові, з польськими колегами зустрічалися представники восьми українських університетів: Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Одеського національного університету імені Іллі Мечникова, Харківського національний університет імені Василя Каразіна, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Наш університет представляли декан факультету історії, політології і міжнародних відносин Ігор Гурак, доцент кафедри міжнародних відносин Орест Бойчук, доцент кафедри міжнародних економічних відносин Сергій Васильченко та доцент кафедри політичних інститутів та процесів Мар’яна Міщук.

В перший робочий день учасники семінару мали змогу ознайомитися із особливостями функціонування і напрямками діяльності науково-дослідницької мережі європейських університетів «Una Europa», особливостями проектної діяльності Ягеллонського університету, відвідати Музей Ягеллонського університету.

В наступні дні обговорювалися перспективи вступу України до ЄС, потенційні виклики, умови та економічний вимір процесу, українсько-польські відносини в контексті євроінтеграційного шляху нашої держави тощо. В ході зустрічі представники Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника акцентували увагу на викликах, які можуть загрожувати швидкій євроінтеграції України.

Зокрема, вони пов’язані із посиленням позицій праворадикальних політичних партій в Євросоюзі та суттєвим російським впливом на країни ЄС. Також представники ПНУ взяли активну участь в обговоренні стану процесів реформування нашої держави.