Професор Володимир Лущак взяв участь у зустрічі DAAD

Професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Володимир Лущак разом з багаторічною партнеркою Ольгою Гаращук з університету Тюбінгену взяли участь у зустрічі DAAD, яка була присвячена співпраці у сфері вищої освіти з Україною, що відбулася 17-18 жовтня 2024 року в Бонні.

Основна мета заходу полягала в обговоренні підтримки українських студентів і науковців у контексті війни в Україні.

Основною організаторкою була багаторічна представниця DAAD в Україні др. Гізеля Ціммерман, яка у свій час відвідала кафедру біохімії та біотехнології ПНУ. DAAD (Німецька служба академічних обмінів, Deutscher Akademischer Austauschdienst) — це найбільша організація у світі, що підтримує міжнародні академічні обміни. Вона фінансує стипендії для студентів, аспірантів, науковців та викладачів для навчання, досліджень і стажувань як у Німеччині, так і за її межами.

DAAD також активно займається розвитком міжнародної співпраці між університетами, підтримує наукові проєкти та просуває німецьку вищу освіту на світовій арені.

На пленарній сесії розглядалися правові питання, пов’язані зі статусом українських студентів і дослідників у Німеччині, зокрема можливості фінансової допомоги та трудове законодавство. Це було важливим для розуміння прав і можливостей інтеграції українських науковців у німецьке академічне середовище.

Учасники також відвідали кілька воркшопів, серед яких був важливий воркшоп щодо позаакадемічної підтримки українських студентів, де обговорювали програми, такі як “Future for Ukraine” і “STIBET”. Вони спрямовані на фінансову підтримку українських біженців у німецьких закладах освіти.

Професори Гаращук і Лущак зробили внесок у дискусії щодо успішності навчання українських студентів у Німеччині, зокрема обговорювали проблеми адаптації до навчальних планів, випуску та кар’єрного розвитку. Вони також підняли питання про перехід від “відтоку мізків” до “циркуляції знань”.

Зустріч також охопила тему віртуального навчання та цифровізації в українських університетах, що є актуальним у контексті адаптації до кризи.

Участь професорів сприяла зміцненню міжнародної співпраці для підтримки української освіти під час війни та у процесі післявоєнного відновлення.