Наука заради змін: об’єднуємо зусилля! У Проєктно-освітньому центрі розвитку інновацій та інвестицій в регіоні «Агенти змін» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулась перша робоча зустріч з представниками ОДА Івано-Франківської області.
Вона була присвячена обговоренню «дорожньої карти» співпраці в рамках виконання обласної комплексної програми залучення наукового потенціалу національних університетів Прикарпаття до соціально-економічного розвитку краю на 2024-2027 роки, яка була схвалена рішенням Івано-Франківської обласної ради № 951-33/2024 від 20.09.2024.
Замовником та координатором Програми є департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Департамент на робочій зустрічі представляли начальник управління з питань реалізації розвиткових проектів, аналітичних досліджень та соціально-трудових відносин департаменту Мар’яна Гургула та спеціаліст по роботі з територіальними громадами Йосип Семак.
Предметом зустрічі було обговорення дорожньої карти в рамках одного із заходів вище згаданої обласної Програми, а саме «Співпраця з Проєктно-освітнім центром «Агенти змін» у вирішенні актуальних питань розвитку економіки області, впровадженні інновацій, залученні інвестицій, розробці програм і проєктів, посиленні інституційно-кадрової спроможності (розробка паспортів територіальних громад)».
Зі сторони університету у зустрічі взяли участь Світлана Кропельницька, директорка Проєктно-освітнього центру «Агенти змін» ПНУ, доцентка кафедри фінансів, фахівчині та фахівці Центру – Мирослава Кулеша-Лінець, доцентка кафедри клінічної та реабілітаційної психології; Роман Бубна, генеральний директор Наукового парку ПНУ; Роман Щур, професор кафедри фінансів; Тетяна Мигович, доцентка кафедри фінансів; Тетяна Солоджук, доцентка кафедри фінансів; Михайло Білий, доцент кафедри фінансів; Лілія Михайлишин, професорка, завкафедрою міжнародних економічних наук.
До обговорень також долучилися студенти-активісти двох освітніх програм – «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», «Міжнародні економічні відносини» та Менеджмент (управління міжнародним бізнесом).
Впродовж жвавих дискусій учасники робочої зустрічі обговорили спочатку пропозицію команди АГЕНТІВ ЗМІН щодо шаблону типового паспорту територіальної громади та змісту майбутніх методичних рекомендацій до нього, за якими фахівці та фахівчині Центру можуть надавати консультаційно-менторський супровід для оновлення/удосконалення чи розробки паспортів у громадах Івано-Франківської області, долучаючи студентів до такої роботи під час навчальних практик тощо.
Директоркою Центру Світланою Кропельницькою було також окреслено й згадано інші напрацювання команди АГЕНТІВ ЗМІН, в т.ч. подані проєктні пропозиції стратегічного характеру, які спрямовані на зміцнення та підвищення рівня компетентностей проектних менеджерів громад, розвиток грантово-інвестиційного потенціалу розвитку громад, застосування цифрових сервісів та нових інструментів залучення фінансових ресурсів, міжнародної технічної допомоги для відновлення та забезпечення сталості в регіоні.
Своєю чергою представники департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації Мар’яна Гургула, Йосип Семак, зважаючи на пріоритетність залучення інвесторів та інвестицій в регіон, запропонували, насамперед розробляти «Інвестиційний паспорт громади».