Міжнародна конференція у рамках програми «Навчайся та досліджуй польською»

Днями відбулася міжнародна наукова конференція, у якій взяли участь учасники програми «Studiuj i badaj po polsku» (Study in Polish), зокрема представники Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також гості з Варшавського університету (ВУ), Ягеллонського університету, а також Львівського національного університету імені Івана Франка. Учасників привітали декан факультету філології ПНУ Роман Голод та декан факультету полоністики Варшавського університету Івона Курз.

Координаторки програми — Саманта Бусіло (ПНУ) та др. Беата Єндрика (ВУ) — представили проєкт «Навчайся та досліджуй польською», реалізований у партнерстві двох університетів протягом останнього року в межах гранту Національного агентства академічного обміну (NAWA).

Доповіді, представлені у двох секціях, стосувалися питань мовознавства, перекладознавства, а особливо мовної академічної компетентності, необхідної для навчання та проведення наукових досліджень. У добу інтернаціоналізації університетів та період інтенсивної українсько-польської наукової співпраці обговорювана тематика є особливо актуальною.

У конферецїї з рефератом виступили викладачі кафедри слов’ янських мов та кафедри світової літератури (доцентка Ольга Лазарович, доцентка Олена Пелехата, доцентка Ірина Спатар, Саманта Бусіло).

Доповіді були опубліковані у спеціальному випуску часопису Товариства культури польської мови «Poradnik Językowy» (SCOPUS) під редакцією професор Станіслава Дубіша (Варшавський університет) (див. https://journals.polon.uw.edu.pl/index.php/pj/index).

У межах програми «Навчайся та досліджуй польською» було реалізовано цикл відкритих лекцій з мовознавства, наукову конференцію, публікацію спеціального випуску наукового часопису Варшавського університету «Poradnik Językowy», а також 150 годин мовних майстер-класів із редагування дипломних робіт, наукових статей і виконання дослідницьких проєктів.

Учасниками програми стали студенти й молоді науковці з 12 українських та польських університетів (50 осіб), зокрема Прикарпатського університету, Львівського університету імені Івана Франка, Харківського університету імені В. Каразіна та Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Це вже третій спільний проєкт, реалізований у співпраці з Варшавським університетом, який об’єднав філологічну спільноту України та Польщі.

Проєкт, високо оцінений Національним агентством академічного обміну, переміг у конкурсі та був визнаний експертами як потрібний і важливий.

Дякуємо за довіру NAWA та нашим партнерам за плідну співпрацю.