Відбудеться презентація настільної гри про Коломию «СЕКРЕТ КОЛОМИЙСЬКОЇ РАТУШІ»

Шановні педагоги, науковці, дорогі учні, студенти та всі, хто цікавиться історією міста Коломиї! Уже 14 лютого о 14.00 год відбудеться презентація настільної гри про Коломию «СЕКРЕТ КОЛОМИЙСЬКОЇ РАТУШІ» в Музеї історії міста Коломиї.

Ця гра побачила світ завдяки ідеї, інтелектуальній праці та плідній співпраці науковцям Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Галини Волощук (директорки Навчально-наукового центру професійної кар’єри та освіти, кандидатки філологічних наук, доцентки кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту); Ольги Русакової (кандидатки філологічних наук, доцентки кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту), Миколи Васильчука (кандидата філологічних наук, завідувача кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту, доцента, краєзнавця, журналіста, письменника), Олександра Солецького (доктора філологічних наук, доцента кафедри української літератури Факультету філології ПНУ), Євгенія Лепьохіна (кандидата філологічних наук, доцента кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту), Любомира Зубика (начальника управління комунікації та інформаційних технологій Коломийської міської ради, випускника Факультету історії, політології та міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника), Мирослави Кочержук (наукової співробітниці, заступниці директора Музею історії міста Коломиї), Вадима Дудіна (військовослужбовця Збройних Сил України).

Видання гри підтримано громадською організацією «Саме час», комунальною установою «Інститут розвитку Коломийської громади» Коломийської міської ради (Ірина Лерш, Людмила Оленюк) та ініціативою «Коло брами» (Андрій Олійник та Олена Юрійчук).

Гру буде роздано в школи Коломийської громади для поглибленого вивчення історії міста Коломиї, а згодом у березні проведено турнір між школами Коломийщини на основі настільної гри.

У доробку авторів Прикарпатського університету імені Василя Стефаника це п’ята ювілейна гра (чотири попередні комп’ютерні і п’ята настільна). «Секрет коломийської ратуші» – це інтелектуально-пізнавальна гра, яка знайомить гравців з багатовіковою історією міста Коломиї – столиці Покутського краю.

Ігрове поле відтворює карту Коломиї 1887 року та ілюстроване листівками і світлинами кінця ХІХ-початку ХХ ст. Блукаючи колами міста, гравці можуть не тільки продемонструвати свою ерудицію, а й дізнатися багато нового про історію Коломиї та України.

«Ейфелева вежа для Парижа майже те саме, чим для Коломиї в новому тисячолітті став Музей писанкового розпису. Він найвідоміший із символів, найбільш «розкручений». Кожному впадає у вічі незвична архітектура з вписаною у тло споруди велетенською писанкою, яка стала символом відродження. Насправді ж Коломия цікава не лише Музеєм писанкового розпису, Національним музеєм народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського чи Музеєм історії міста Коломиї. Вона існувала ще задовго до музеїв. Про неї вперше згадують 1241 року. Місто понад 600 років тому вже мало Магдебурзьке право. На старовинних брукованих вуличках середмістя відчуваєш, що Коломия дихає легендами й переказами. Коломия – літописне місто, в якому жили і живуть цікаві люди. Місто, багате на автентику, до якої слід віднести і своїх, суто коломийських диваків, які в час глобалізації бережуть від нищення те незриме, що єднає нас, сучасних, з минувшиною», – мовиться в «Заспівній розповіді про Коломию» від завідувача кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту Миколи Васильчука.