Відбулася інтелектуальна гра «Штучний інтелект і шахрайство в цифрову епоху»

12 лютого в Центрі інноваційних освітніх технологій «PNU-EcoSystem» відбулася профорієнтаційна інтелектуальна гра «Штучний інтелект і шахрайство в цифрову епоху», організована кафедрою педагогіки та освітнього менеджменту імені Богдана Ступарика.

Зі вступним словом до учасників звернулася завідувачка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту ім. Б. Ступарика Любов Прокопів. Вона наголосила на важливості цифрової грамотності та критичного мислення в умовах стрімкого розвитку сучасних технологій, а також на необхідності інтеграції цифрових навичок у професійне життя майбутніх фахівців.

Директорка Навчально-наукового центру професійної кар’єри та освіти впродовж життя Галина Волощук підкреслила актуальність тематики заходу, зазначивши, що університет забезпечує всі можливості для професійного та особистісного розвитку студентів, окреслила переваги навчання в університеті, а також наголосила на важливості розвитку критичного мислення та цифрових компетенцій.

Спікером заходу виступив доктор філософії, викладач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту ім. Б. Ступарика Тарас Паска, який поділився сучасними кейсами використання штучного інтелекту в освітній сфері та пояснив, як розпізнати ризики цифрових маніпуляцій, розповів про способи попередження цифрового шахрайства.

У змаганні взяли участь чотири команди студентів спеціальності «Дошкільна освіта» Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника:

• «Dream Team»;

• «IQ-шторм»;

• «Код Розуму»;

• «Сила Байтів».

Протягом чотирьох раундів учасники активно обговорювали вплив штучного інтелекту на чесність у цифровому середовищі, виконували завдання, що вимагали логічного мислення, та демонстрували згуртованість і винахідливість.

За результатами змагання призові місця розподілилися таким чином:

1 місце – «Dream Team»;

2 місце – «Сила Байтів»;

3 місце – «Код Розуму».

Команда «IQ-шторм» отримала нагороду в особливій номінації «Творці цифрових ідей».

До складу журі входили:

• Любов Прокопів – завідувачка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту ім. Б. Ступарика, кандидат педагогічних наук, доцент;

• Вікторія Стинська – доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та освітнього менеджменту ім. Б. Ступарика;

• Оксана Сидорук – завідувачка відділення дошкільної освіти Івано-Франківського фахового коледжу;

• Марʼяна Деренюк – доктор філософії, викладачка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту ім. Б. Ступарика;

• Софія Пилипишак – викладачка Івано-Франківського фахового коледжу.

Дякуємо учасникам, членам журі та всім причетним за активну участь і внесок у розвиток цифрових компетенцій молодого покоління!