
Триває конкурс есе та відеоесе на тему «Наша свобода залежить від свободи преси», який приурочено до Всесвітнього дня свободи преси. До участі в конкурсі запрошуємо учнів 9 – 11 класів закладів загальної середньої освіти та студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти Івано-Франківщини.
Конкурс має на меті сприяти розвитку критичного мислення серед учнівської та студентської молоді, підвищити їхню медіаграмотність та навчити розпізнавати дезінформацію. Конкурс покликаний заохотити молодь до відповідального споживання інформації, формування навичок перевірки фактів та усвідомлення впливу фейкових новин на суспільство.
Організаторами Конкурсу є Івано-Франківська обласна спілка журналістів, Івано-Франківський Центр журналістської солідарності, співорганізаторами – Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника та ЗВО «Університет Короля Данила».
Учасники мають підготувати есе або відеоесе на тему «Наша свобода залежить від свободи преси» і продемонструвати власне бачення щодо важливості незалежних медіа в демократичному суспільстві. Відповідно до Положення про конкурс участь у конкурсі є безкоштовною.
Учасники можуть подати конкурсну роботу в двох номінаціях:
•есе – письмова робота обсягом до 2 сторінок формату А4;
•відеоесе – відеоматеріал тривалістю 1 хвилина.
Кожен учасник може подати лише одну роботу в одній номінації. Роботи мають бути оригінальними, без використання плагіату, раніше не опублікованими та не поданими на інші конкурси.
ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РОБІТ
Текст есе має бути авторським, лаконічним, оригінальним, написаним українською літературною мовою та оформленим відповідно до правил українського правопису. Есе має бути надіслане у форматі Microsoft Word (розширення. doc); формат паперу – А4; шрифт Times New Roman, кегль 14, інтервал – 1.15; поля – 2 см; зразок оформлення тексту есе подано в Таблиці А: Таблиця А Прізвище, ім’я, по батькові учасника, клас та назва школи, в якій навчається учасник
НАША СВОБОДА ЗАЛЕЖИТЬ ВІД СВОБОДИ ПРЕСИ
Текст есе….
Відеоесе подається у форматі .mp4 або .mov.
Усі використані матеріали відеоесе (музика, зображення, відео) повинні бути авторськими або вільними для використання. Уся інформація, подана у відеоесе, має бути українською мовою.
Роботи, що не відповідають технічному оформленню або надіслані пізніше за визначений термін, до розгляду не приймаються.
ЩОДО ПЛАГІАТУ
Плагіатом вважатимемо використання в конкурсній роботі думок, ідей, висловлювань, що не належать авторові роботи без належного посилання на їх автора. Робота має бути виконана учасником індивідуально та одноособово. Забороняється колективна робота над есе. Неприпустимі використання у написанні роботи штучного інтелекту та інші види академічної недоброчесності.
КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
Журі оцінюватиме роботи за такими критеріями:
•актуальність теми – відповідність заявленій тематиці (від 0 до 10 балів).
•глибина аналізу – рівень дослідження проблеми та аргументація (від 0 до 10 балів).
•оригінальність підходу – нестандартність думки, новизна ідей (від 0 до 10 балів).
•якість подачі матеріалу – структурованість, логічність викладу (від 0 до 20 балів).
•дотримання правил українського правопису, тобто правильна побудова речень, дотримання усіх мовних норм, витримана стилістика тексту (для есе) (від 0 до 20 балів);
•візуальна та технічна якість (для відеоесе) – якість монтажу, звуку, відеоряду (від 0 до 20 балів).
Максимальна кількість балів – 50.
Журі Конкурсу визначає по 3 переможці серед учнів 9 – 11 класів закладів середньої освіти та по 3 переможці серед студентів закладів вищої та фахової передвищої освіти у номінації «есе» та «відеоесе».
ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ
Конкурсні роботи приймаються до 17 квітня 2025 року включно на електронну адресу vitaplakhta@ukr.net. Контактна особа – Плахта Вікторія Антонівна, тел. 066 677 0726. Після закінчення терміну подачі робіт члени журі ретельно перевіряють кожне надіслане есе та відеоесе й відповідно до вищевказаних вимог визначають переможців конкурсу. Оголошення результатів буде відбуватися 02 травня 2025 року.
За результатами Конкурсу переможцям присуджуються 1, 2 і 3-є місце окремо для учнів 9 – 11 класів та 1, 2, 3-є місце для студентів закладів вищої та фахової передвищої освіти у кожній номінації. Конкурсанти, які здобудуть призові місця, отримають цінні подарунки від організаторів конкурсу та можливість долучитися до радіоефіру на одному з регіональних медіа. Конкурсанти, що не здобудуть призових місць, будуть нагороджені сертифікатами учасників Конкурсу. Витрати учасників, пов’язані з участю в Конкурсі, оплачуються самостійно.