Перемога магістра ОП «Економічна кібернетика» на Міжнародному конкурсі наукових робіт

Протягом 22 – 24 березня на базі Одеського національного технологічного університету проходив другий етап Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Black Sea Science 2025» за напрямом Економіка і управління. Даний конкурс щорічно проводиться під егідою Black Sea Universities Network та ISEKI-Food Association за наступними напрямами: Економіка і управління, Харчова наука і технології, Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка, Енергетика та енергоефективність, Екологія та охорона навколишнього середовища, Туризм та готельно-ресторанна справа.

З приємністю повідомляємо, що за результатами двох етапів конкурсу, на яких передбачалося рецензування наукових робіт, виконаних на англійській мові, а також публічного захисту результатів дослідження перед авторитетним журі, студент першого року навчання ОП «Економічна кібернетика» магістерського рівня Богдан Чепига здобув Диплом I ступеня. Тема конкурсної роботи – «Analysis of the value of the investment portfolio using optimization methods and machine learning models». Робота виконана під науковим керівництвом кандидата економічних наук, доцента кафедри економічної кібернетики Андрія Пілька. В конкурсній роботі запропоновано власний підхід до постановки та вирішення задачі аналізу впливу чинників макросередовища на динаміку, структуру та прибутковість інвестиційного портфеля з використанням можливостей оптимізаційного, економетричного моделювання та моделей машинного навчання.

До складу журі конкурсу 2025 року увійшли 142 спеціалістів-науковців, з них 85 з 23 зарубіжних країн: Великобританія, Німеччина, Швейцарія, Данія, США, Аргентина, Туреччина, Оман, Бенін, Китай, Латвія, Литва, Чехія, Естонія, Греція, Грузія, Казахстан, Азербайджан, Узбекистан, Польща, Болгарія, Молдова, Румунія.

На перший етап конкурсу було прийнято 353 роботи з українських та закордонних закладів, у тому числі з університетів таких країн як: Індія, Іспанія, Німеччина, Австрія, Швеція, Чехія, Алжир, Польща, Болгарія, Молдова, Казахстан. За кожним напрямком були визначені фіналісти (25% прорецензованих робіт згідно з рейтингом), які запрошені до участі у другому етапі конкурсу – онлайн-конференції. За результатами презентацій та доповідей учасників, журі прийняло рішення щодо визначення переможців і розподілу місць.