
Проректор з науково-педагогічної роботи Карпатського (Прикарпатського) національного університету імені Василя Стефаника Сергій Шарин та завідувач кафедри логопедії та інноваційних технологій в інклюзії Оксана Джус взяли участь у роботі круглого столу «Центри підтримки студентів: спільні рішення для рівних можливостей».
Захід став майданчиком для обговорення шляхів забезпечення рівного доступу студентів до ресурсів та підтримки в сфері освіти як складової реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.
Участь у круглому столі також взяли представники органів влади, ректори, проректори, працівники та студенти провідних університетів України, а також експерти у сфері психічного здоров’я та студентської підтримки, залучених до реалізації проєкту «Освітня безбар’єрність: відкриваючи нові горизонти», частиною якого є пілотний проєкт з утворення та функціонування центрів підтримки студентів.
З вітальним словом до присутніх звернулася Радник-уповноважений Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна та заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко. Центри підтримки студентів – це структурні підрозділи закладів вищої освіти, що мають надавати підтримку студентам на всіх етапах: від вступу до складання іспитів.
Серед ключових завдань центрів є: консультації абітурієнтів, індивідуальний супровід студентів, дослідження їхніх потреб, адаптація освітнього процесу до індивідуальних особливостей, а також розробка нових підходів до організації навчання. Сьогодні в Україні 11 закладів вищої освіти долучилися до пілотного проєкту, і ця мережа постійно розширюється. Центри покликані також забезпечити доступ до необхідних технічних засобів, навчальних та організаційних матеріалів, сприяючи інклюзії в освіті на всіх етапах професійного зростання здобувачів освіти.
Проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Шарин поінформував учасників круглого столу про реалізацію низки здобутків Прикарпатського університету у сфері інклюзії. Зокрема, розповів про унікальний проєкт «Побачити скарби разом», створеного для того, щоб люди з повною або частковою втратою зору могли «відчути» музейні експонати. Завдяки тактильному арт-каталогу та аудіоописам вони отримають можливість «доторкнутися» до мистецьких скарбів. Це дозволить людям із порушеннями зору краще розуміти культурну спадщину через різні відчуття.
Зустріч об’єднала ініціативних, компетентних і небайдужих людей, які готові створювати стратегії підтримки, розробляти інноваційні інструменти, ділитися досвідом і будувати освітнє середовище, де кожен має право бути собою та досягати успіху.