
Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» на горі Піп Іван увійшов до переліку 25 міжнародних дослідницьких станцій, які стали частиною нового грантового проєкту INTERACT Association для молодих наукових груп. Центр став єдиним представником України у престижній програмі Transnational Access Call, що відкриває можливості для проведення польових досліджень у 10 країнах.
До участі у пілотному конкурсі залучені дослідницькі станції з Канади, Данії, Швейцарії, Норвегії, Фінляндії, Польщі, Австрії, Ісландії, США та України. Від нашої держави участь бере саме Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» – унікальна високогірна платформа для міждисциплінарних досліджень, що розташована в Українських Карпатах.
Детальніше про українську станцію на сайті INTERACT: https://www.interact-gis.org/Home/Station/104
Мета програми — підтримати дослідників-початківців (від рівня бакалаврату до 5 років після останнього наукового ступеня) у проведенні наземних досліджень у бореальних, арктичних та альпійських регіонах. INTERACT Association надає гранти до 15 000 євро на проєкт, які покривають витрати на доступ до станції, дослідницьку діяльність, подорожі та логістику.
Перший конкурс відкрито з 2 травня до 13 червня 2025 року (до 16:00 за центральноєвропейським літнім часом). Проєкти мають бути реалізовані впродовж 2026 року.
Подання заявок здійснюється через платформу INTERACT TAP: https://interact-tap.eu.inkode.org/
Ознайомитися з інструкцією для заявників можна за посиланням: INTERACT 2025 Access Call – Guidelines for Applicants (PDF)
Що потрібно для участі:
• дослідницький план (Research Plan),
• резюме керівника групи (CV),
• рекомендаційний(-і) лист(-и),
• реєстрація та заповнення форми на INTERACT TAP.
Рекомендується також встановити контакт із керівником обраної дослідницької станції. Контакти доступні на сайті INTERACT GIS: https://www.interact-gis.org/Home/Stations
Деталі програми та умов конкурсу — на сайті: https://www.interactassociation.org/access-program



