
Сьогодні у Прикарпатському (Карпатському) національному університеті імені Василя Стефаника відбулося урочисте нагородження переможців обласного етапу Всеукраїнського відкритого фестивалю STEM-проєктів та обласної технічної виставки-конкурсу ChildTechExpo.
Захід організовано Івано-Франківським обласним державним центром науково-технічної творчості учнівської молоді за підтримки Департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації та за сприяння Карпатського університету як партнера події.
Зі словами привітань до учасників звернувся в.о. ректора університету Ігор Цепена: «Ми раді вітати вас у стінах нашого університету. Ми докладаємо значних зусиль, щоб стати потужним дослідницьким центром, адже це надзвичайно важливо.
Сьогодні, якщо говорити про систему вищої освіти в Україні, найвищого рівня досягають саме ті університети, які мають сильні наукові школи. Хочу нагадати, що Карпатський університет наразі входить до десятки українських університетів, які є лідерами за кількістю наукових публікацій. І це – результат наполегливої праці нашої наукової спільноти.
Щиро запрошую вас долучитися до спільних проєктів з нашими студентами та викладачами. Цього року ми розпочинаємо цікаві ініціативи зі створення лабораторій на основі нового, сучасного обладнання. Я звертаюся також до ваших наставників і керівництва з пропозицією: давайте разом визначимо, яке саме обладнання вас цікавить для поглиблення знань, проведення досліджень та реалізації технологічних проєктів. Ми можемо придбати його за кошти грантових програм, щоб ви могли використовувати це обладнання в нашому університеті для спільної роботи над проєктами. Пропоную подумати над цим, і, за потреби, ми організуємо ще одну зустріч, щоб сформувати технічні пропозиції для закупівлі необхідного обладнання саме для вас.
Також запрошуємо вас відвідати один із найвисокогірніших наукових об’єктів України – Міжнародний науковий центр на горі Піп Іван, який функціонує в рамках співпраці Прикарпатського національного університету та Варшавського університету. Це буде чудова нагода не лише побачити красу українських Карпат, а й провести своєрідний науковий тімбілдинг.
Дякуємо вам за те, що, попри складні обставини, ви продовжуєте працювати в Україні, використовуєте свій науковий потенціал саме тут. Ми робимо все можливе, щоб ваші відкриття були втілені, а ви могли повністю реалізувати себе саме в Україні. Можливості, які ми сьогодні маємо, справді не обмежені. Наше завдання – об’єднати зусилля, щоб забезпечити ваш успіх».
Модераторкою заходу виступила директорка Навчально-наукового центру професійної кар’єри та освіти впродовж життя, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту Галина Волощук.
Чепа Христина— директор Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді висловила подяку учасникам і університету за партнерство.
Загалом на виставці було представлено 130 експонатів із закладів загальної середньої та позашкільної освіти Болехівської, Брошнів-Осадської, Івано-Франківської, Калуської, Коломийської, Надвірнянської, Солотвинської, Тлумацької територіальних громад, а також професійних училищ і фахових коледжів області.
Виставка-конкурс проходила за п’ятьма номінаціями: «Спортивно-технічне моделювання», «Робототехніка та безпілотні системи», «STEAM-проєкти», «Ігри та іграшки з елементами електроніки», «Архітектура та будівництво». Роботи переможців буде направлено до Києва для участі у Всеукраїнській виставці ChildTechExpo.
Проведення таких заходів сприяє підвищенню інтересу дітей до науки, техніки, інженерії та математики, розвитку креативності, професійній орієнтації та підтримці науково-технічної творчості учнівської молоді.