
У період з 19 по 23 травня 2025 року працівниці Прикарпатського (Карпатського) національного університету імені Василя Стефаника взяли участь у програмі International Staff Week, яка проходила в Університеті Ренна (Université de Rennes, Франція) в межах діяльності європейського альянсу EDUC – European Digital UniverCity.
Захід об’єднав близько 50 представників університетів із Польщі, Угорщини, Чехії, Німеччини, Норвегії, Великої Британії, Канади, Італії, Іспанії, Японії, Грузії та інших країн. У цій програмі взяли участь: Тетяна Солоджук – начальниця відділу управління проєктами, Тетяна Корнієнко – начальниця відділу документообігу та діловодства, молодший науковий співробітник проєкту EDUC-WIDE, Анастасія Грицак – провідна фахівчиня відділу міжнародних зв’язків.
Згідно програми робота здійснювалася за трьома напрямами: Finances, Libraries and Open Science, International Relations і передбачала участь у тематичних сесіях, інтерактивних воркшопах, презентаціях політик ЄС і Франції, візитах до кампусів, бібліотек, дослідницьких, мистецьких і спортивних центрів Університету Ренна.
Учасники напрямку Finances розглядали політики Європейського Союзу, джерела фінансування та практики залучення коштів європейськими університетами, ризик-менеджмент, особливості організаційно-технічного забезпечення фінансового і проєктного менеджменту.
Значну увагу було приділено впровадженню принципів сталості та економності у фінансове управління, відповідальним підходам до реновацій та стратегіям управління нерухомістю на прикладі успішного кейсу Університету Ренна.
У напрямі Libraries and Open Science учасники ознайомилися з політиками Університету Ренна та Міністерства вищої освіти і досліджень Франції щодо впровадження відкритої науки на національному та інституційному рівнях.
Особливу увагу було приділено практикам відкритого доступу до публікацій (зокрема Diamond Open Access), збереженню й обміну науковими даними, розвитку інфраструктури для відкритої науки, ролі бібліотек та консорціумів у перемовинах із видавцями.
Обговорювалися також інструменти авторського права, репозитарії, PID-системи, а також вплив відкритої науки на академічну доброчесність та культуру відкритості в університетському середовищі. У рамках напряму International Relations здійснювався аналіз стратегічних векторів розвитку університету Ренна в умовах трансформації системи вищої освіти.
Особливий акцент було зроблено на підходах до підвищення рівня інтернаціоналізації освітнього процесу, зокрема у розширенні програм академічної мобільності, залученні іноземних студентів та викладачів, розвитку міжкультурної комунікації в університетському середовищі. Також було проаналізовано організаційні моделі управління міжнародною діяльністю університетів.
Участь у International Staff Week сприятиме розвитку міжнародної співпраці нашого університету, впровадженню європейських практик відкритої науки, підвищенню ефективності фінансового управління та інтеграції Прикарпатського (Карпатського) національного університету імені Василя Стефаника до Європейського дослідницького простору.