
Вітаємо студентку факультету філології Ольгу Слободян (3 курс, спеціальність 035 Філологія 035.01 Українська мова і література) та її наукового керівника – докторку філологічних наук Мафтин Наталію з блискучим захистом студентської наукової роботи на тему «Woman and war. Poetry by Yaryna Chornohuz» (Війна та жінка. Поезія Ярини Чорногуз) та здобуттям першого місця за результатами підсумкової науково-практичної конференції ІІ туру Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 035 «Філологія», що відбулася 6 червня 2025 року на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.
Цьогоріч у конкурсі взяли участь здобувачі вищої освіти з 21 закладу шести країн світу: України, Словаччини, Китаю, Польщі, Латвії та Німеччини.
Із 34 поданих наукових робіт до участі в підсумковій конференції було запрошено 17 авторів – за результатами рецензування та відкритого обговорення. Свої наукові дослідження учасники презентували англійською мовою.
Тематика виступів охоплювала актуальні питання сучасного мовознавства та літературознавства: переклад, інтертекстуальність, медіадискурс, гендерну поезію, синестезійні метафори, євролексикон, тощо.
Журі конкурсу високо оцінило наукову роботу Ольги Слободян (198 балів), відзначивши її теоретичну глибину, академічну новизну, а також упевнене володіння англійською мовою під час презентації.
Студентка поділилася своїми враженнями: «Неймовірно щаслива, що університет надає можливість поєднувати знання, здобуті на Факультеті філології та Факультеті іноземних мов, це допомогло мені проаналізувати тематичні домінанти творчості поетеси та самостійно перекласти поезію англійською мовою».
Також Ольга планує в майбутньому займатися перекладом поезій Ярини Чорногуз французькою та англійською мовами.
Щиро вітаємо Ольгу та її наукового керівника з науковими здобутками й бажаємо нових перемог і натхнення у подальших дослідженнях!