Делегація університету взяла участь у вшануванні пам`яті Михайла Вербицького

Делегація університету взяла участь у заходах з відзначення 203-ї річниці від дня народження видатного громадського діяча, священика і композитора, творця Державного гімну України Михайла Вербицького. Урочистості відбулися 4 березня в селі Млини гміни Радимно Перемишльського повіту Підкарпатського воєводства Республіки Польща, де похований Михайло Вербицький. На могилу видатного композитора приїхали сотні українців з Івано-Франківщини, Львівщини, Тернопільщини.

Урочистості розпочалися зі Святої Літургії у місцевому храмі села Хотинець. Опісля, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький, відбулася поминальна молитва. Люди заспівали Гімн України «Ще не вмерла Україна, ні слава, ні воля», звучали і молитви. У каплиці-пантеоні, де похований видатний українець, учасники делегації університету вшанували пам’ять та поклали квіти. На завершення заходів відбулося віче.

Довідково. Михайло Вербицький – видатний композитор, священик, громадський діяч, автор Гімну України «Ще не вмерла Україна» – народився 4 березня 1815 р. у селі Явірник-Руський, що на Надсянні, де його батько Михайло був священиком. У 1828 р. при перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор, а згодом і музичну школу, в яких співав і навчався Михайло. Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. У другій половині 1840-х рр. він пише музику повної Літургії для змішаного хору, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України. Складні життєві обставини відтягнули М. Вербицького від висвячення на священика і щойно 1850 р. він отримує ієрейські свячення. Кілька років йому доводилося переїжджати з однієї сільської парафії на іншу, аж поки 1856 р. він не осів у селі Млинах на Яворівщині, де прожив решту свого життя. Тут він був парохом у церкві Покрови Пресвятої Богородиці. Дерев’яний храм зберігся до сьогодні, але вже належить до Римо-католицької церкви. Двічі на рік храм відчиняють спеціально для українців, які приїжджають вклонитись могилі Михайла Вербицького. Багатогранний талант Михайла Вербицького розвивався і розцвів у лоні української Церкви в м. Перемишлі. Саме в цьому місті у стінах Духовної семінарії у 1863 р.він виконав пісню «Ще не вмерла Україна». За однією з версій, Михайло Вербицький прочитав патріотичний вірш Павла Чубинського. Священик залишив велику творчу спадщину – близько 40 церковних солоспівів, музику до театральних вистав, світські пісні.