IX Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та VII Міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» впродовж 15-17 березня 2018 року пройшли в Київському Палаці дітей та юнацтва. Організаторами заходу виступила компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України і Національної академії педагогічних наук України. За результатами освітянського конкурсу Прикарпатський національний університет отримав Гран-Прі «Лідер вищої освіти України», нагороджений Золотою медаллю та Сертифікатом якості наукових публікацій.
На IX Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» наш університет був представлений в номінації «Розробка та використання інноваційних методик змішаного навчання». Наукову розробку «Використання інноваційних методик змішаного навчання у сучасному вищому навчальному закладі» для участі в конкурсі підготували доктор педагогічних наук, професор Олена Будник та кандидат педагогічних наук, доцент Інна Червінська.
Учасники виставки виявили зацікавлення досвідом Прикарпатського національного університету з використання системи змішаного навчання у підготовці фахівців, зокрема можливостями електронного навчання для підготовки вчителів Нової української школи. Зазначимо, що в цьому напрямі вчені університету розпочали активну роботу в рамках міжнародного проекту програми ЄС Erasmus+ KA2 «Modernization of Pedagogical Higer Education by Innovative Teaching Instruments (MoPED)» – №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP, який триватиме 3 роки (2017-2020). Керівник академічної групи проекту Олена Будник підкреслює, що оновлення змісту освіти у сучасному університеті передбачає, зокрема, використання інноваційних методик його викладання, орієнтацію на кращі європейські практики, формування і розвиток у студентів цифрової компетентності, підвищення рівня організаційної культури у професійній підготовці педагогів.
Доцент Інна Червінська переконана, що для успішного впровадження системи змішаного навчання необхідним є належне оснащення навчального процесу інноваційними комп’ютерними технологіями. Також важливим є розроблення відповідного навчального контенту для майбутніх учителів, зокрема: дослідницьких середовищ, лабораторій, ігор, систем опитування і тестувань з використанням інтерактивних завдань, та ін.
Зазначимо, що цьогоріч у роботі виставок взяли участь більше семисот учасників із 25-ти регіонів України та 12-ти країн світу: Словаччини, Чехії, Німеччини, Іспанії, Канади, США, Болгарії, Польщі, Молдови, Грузії, Латвії, Китаю. На виставкових стендах свої напрацювання представили заклади вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукові установи; закордонні заклади освіти та міжнародні освітні агенції; виробники та постачальники засобів навчання, проектів, програм і рішень для галузі освіти, асоціації, видавництва, освітні портали та ін.
Президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень під час нагородження переможців освітянського конкурсу наголосив: «Ми можемо пишатися нашою освітою, але ми можемо зробити її ще кращою».
Довідково: Міжнародна освітня виставка – найбільший представницький форум нашої країни, який презентує досягнення та досвід реформування освіти на всіх рівнях; засоби та інструменти навчання, програми з підвищення ефективності освітнього процесу; сприяє розширенню міжнародної співпраці для подальшого інтеґрування до світового освітньо-наукового простору. Це – ефективний дискусійний і навчальний майданчик не лише для науково-педагогічної спільноти, фахівців IT-сфери, органів влади та управління, а й для молодого покоління – школярів, абітурієнтів і студентів.