Студенти та аспіранти долучаться до проектної діяльності місцевих громад

14 червня в університеті відбулося засідання круглого столу з питань управління проектами. Співорганізаторами заходу виступили Проектно-освітній центр «Агенти змін» Прикарпатського національного університету та Івано-Франківське регіональне відділення “Асоціація міст України”.

Ключовою метою заходу стало залучення активних молодих людей до вирішення вагомих проблем соціального, економічного, культурного розвитку на базі проектного підходу в контексті стратегічного планування розвитку територій регіону. Найактивнішу участь у засіданні круглого столу взяли студенти – фінансисти та соціологи.

Відкрили засідання круглого столу ректор університету Ігор Цепенда та директор Проектного освітнього центру «Агенти змін», доцент кафедри фінансів економічного факультету Світлана Кропельницька.

“Реформи євроінтеграції, децентралізації вимагають від сучасних закладів вищої освіти підготовки не просто фахівця, а фахівця – інноватора, який здатен самостійно приймати управлінське рішення при розв’язанні питань стратегічного розвитку у різних сферах суспільного життя. Одним з найперспективніших методів навчання при цьому є метод проектів, який одночасно є інструментом реалізації стратегій розвитку”, – зауважила Світлана Кропельницька.

Партнери університету, зокрема виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук анонсував проведення спільного конкурсу проектів «Сьогодні креативна ідея – завтра реальна справа», результатом якого буде реалізація успішних проектів студентів/аспірантів університету та їх співфінансування територіальними громадами і органами місцевого самоврядування.

Напередодні було підписано спільний наказ Університету та ІФ РВ АМУ щодо затвердження Положення про конкурс проектів та склад ради Конкурсу, до якого ввійшли представники обох сторін-партнерів. Інформаційно-консультативні Дні оголошеного Конкурсу по заповненню концептуальних заявок та базові тренінги з підготовки проектних заявок за повною формою будуть проведені «Агентами змін» у партнерстві з Асоціацією міст України у вересні поточного року.

Головний спікер, досвідчений фахівець з децентралізації та зміцнення місцевого самоврядування, керівник Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується АМУ, – Ігор Парасюк розповів про актуальні аспекти проектної діяльності як важливого компоненту стратегії розвитку територій.

Керівник ГО «Соціоцентр» Діана Торконяк поділилася з присутніми результатами досліджень щодо обізнаності та участі громад у проектній діяльності, залученості до неї ОМС, частки успішних проектів у грантових конкурсах на території регіону тощо.

У продовження тематики директором Навчально-наукового центру соціологічних досліджень Прикарпатського національного університету Ольгою Максимович були представлені результати соціовимірювань за опитуваннями учасників зустрічі з представниками Європейських Фондів (https://drive.google.com/file/d/12gpGkpDZfEqE1qtuLqsIDM_Muk4uR9X8/view?usp=sharing) , проведеної в університеті в травні цього року, та інших емпіричних джерел щодо візії  проектної діяльності на території Прикарпатського регіону.

З інформацією щодо конкурсів проектів міжнародної технічної допомоги, різноманітних грантових програм, обсягів залучених коштів на території Івано-Франківської області та проблем і перспектив проектно-грантової діяльності ознайомив учасників круглого столу експерт ІФ РВ АМУ Микола Скиданюк.

Учасники круглого столу отримали від фахівців з проектної діяльності цінні поради та рекомендації щодо написання та управління проектами, а науковці, аспіранти і студенти університету – мотивацію стати агентами ефективних змін у розвитку нашого краю.