У рамках міжнародного проекту «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (MoPED) програми ЄС Еразмус + КА2 – Розвиток потенціалу вищої освіти (№586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2- CBHE-JP) делегація нашого університету нещодавно здійснила навчальний візит у Кіпрський університет (м. Нікосія). Учасники делегації – Любов Зінюк, координатор проекту, начальник відділу управління проектами; Олена Будник, керівник академічної групи проекту, доктор педагогічних наук, професор; Ольга Григорів, фінансовий менеджер проекту, кандидат економічних наук, доцент; Тетяна Близнюк, член академічної групи проекту, кандидат педагогічних наук, доцент – взяли участь у тренінгах з організації освітнього процесу та сучасних інноваційних технологій навчання.
Участь у заходах також брали і представники інших університетів-партнерів проекту, а саме: Кіпрського університету (Кіпр),Університету Деусто (Іспанія), AGH Університету науки і технологій (Республіка Польща), Київського університету ім. Бориса Грінченка (Україна), Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди (Україна), Уманського державного педагогічного університету ім.Павла Тичини (Україна), Південноукраїнського національного педагогічного університету ім.К.Д.Ушинського (Україна), Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка (Україна), ТзОВ “Quality Ukraine (Україна).
Учасники навчального візиту ознайомилися з педагогічним досвідом кіпрських колег, зокрема, щодо інноваційних форм та інструментів навчання, як: «The Black-box», дослідницьке середовище Go-Lab, програми Inspiration та Kahoot, електронної навчальної платформи Blackboard, навчальних ігор в режимі онлайн для початкової школи та ін.
Педагоги Кіпрського університету також розповіли про використання технологій дослідницького STEAM-навчання (Inquiry Based learning) та поділилися конкретним інструментарієм для вивчення та обговорення проблемних питань онлайн.
У рамках програми навчальних зустрічей учасники залучалися до різних видів активності: перегляду відео, дискусії, роботи в групах, розроблення власної реклами у Padlet, проведення різноманітних експериментів для навчання онлайн тощо. Також присутні мали ознайомитися з методикою використання засобів мобільного навчання, зокрема «glide».
На завершення кожен із учасників отримав сертифікат про підвищення кваліфікації.
Нагадаємо, що в 2017 році саме Прикарпатський національний університет став переможцем конкурсу і вперше в історії Програми Темпус та Еразмус+ виступає грантоотримувачем і координатором проекту програми ЄС Еразмус + КА2 – Розвиток потенціалу вищої освіти з проектом «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» (MoPED) – №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP. Проект триватиме до жовтня 2020 року. Його головною метою є модернізація навчальних планів педагогічних ВУЗів України шляхом впровадження найсучасніших методик викладання із використанням ІКТ та методів дослідження результатів. MoPED значно вплине на якість вищої педагогічної освіти та покращить цифрові та дидактичні компетенції майбутніх вчителів шкіл, що, у свою чергу, повністю відповідає проблемам та вимогам педагогічної вищої школи та підтримує амбіційні широкомасштабні освітні реформи в Україні.