Студенти зустрілися з депутатами Європарламенту

18 вересня, в рамках робочої поїздки на Івано-Франківщину, в університет завітали члени Парламентського Комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом та делегацією представництва ЄС в Україні. Свій візит високоповажні гості розпочали покладанням квітів до пам`ятного обеліску студентам та викладачам, які загинули у боротьбі за незалежність України та вшанунням пам’ять студента університету, Героя України Романа Гурика, який загинув в лютому 2014 року на Євромайдані.

Далі відбулася зустріч зі студентами. У діалозі з молоддю взяли участь, зокрема, народний депутат України 7-го та 8-го скликання, голова Комітету ВР України з питань культури і духовності, співголова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Микола Княжицький, співголова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Даріуш Розатті, голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі. Розмова йшла про стан відносин України з Євросоюзом та перспективи їх подальшого поглиблення. Важливий акцент було зроблено на реалізацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

“Це перший такий візит в Івано-Франківськ такою представницькою делегацією Європейського парламенту. Ми абсолютно переконані. що Івано-Франківськ є європейським містом, є флагманом руху до Європейського Союзу”, – зазначив співголова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Микола Княжицький.

Він також відзначив активну участь студентів та викладачів Прикарпатського університету в реалізації проектів програми ЄС Еразмус+ та в інших освітніх і наукових європейських проектах.

“Ми працюємо разом для того, щоб допомагати втілювати в життя Угоду про асоціацію, допомагати втілювати проекти, що впроваджуються в Україні спільно з Європейським Союзом”, – наголосив співголова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Даріуш Розатті.

Під час зустрічі члени Парламентського Комітету асоціації між Україною та ЄС та депутати Європарламенту ознайомилися з діяльністю Прикарпатського університету. Ректор Ігор Цепенда презентував, зокрема, міжнародні проекти, над реалізацією яких зараз працює університет спільно з Варшавським університетом. Йшлося про відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на г.Піп Іван та створення міжнародного центру зустрічей студентської молоді в с.Микуличин Яремчанської міськради. Також особлива увага зверталася на проект «MoPED – Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» програми ЄС Еразмус+ КА2 Розбудова потенціалу вищої освіти, в якому Прикарпатський університет виступає головним бенефіціаром та координатором. Власні проекти, зокрема, з робототехніки, представили гостям і наші студенти.

На завершення зустрічі студенти подякували членам Парламентського Комітету асоціації між Україною та ЄС та депутатам Європарламенту за візит та можливість поспілкуватися, дізнатися з перших уст про євроінтеграційні перспективи України. Крім того, молоді люди також висловили сподівання на розширення можливостей для українських студентів щодо навчання та стажування за кордоном.