XIII міжнародна наукова конференція «Семантика мови і тексту»

28-29 вересня в університеті проходила XIII міжнародна наукова конференція «Семантика мови і тексту». Її організатором традиційно виступила кафедра загального та германського мовознавства нашого університету, яку очолює доктор філологічних наук, професор, академік НАПН України Віталій Іванович Кононенко. Співорганізатор заходу – кафедра україністики Варшавського університету (Республіка Польща). Участь у роботі конференції брали науковці з України та Польщі.

“Наш класичний університет є добрим науковим майданчиком для обговорення різних питань в галузі освіти і науки, ведення дискусій, створення нових ідей, обміну досвідом та доброго діалогу. Зокрема, вже більше трьох десятків років ми проводимо міжнародного та всеукраїнського рівнів наукові конференції з філології. Чергова, XIII міжнародна наукова конференція «Семантика мови і тексту», зокрема, є свідченням того, що наш університет має потужну наукову школу з філології, яка має не тільки загальноукраїнське, а й міжнародне визнання”, – наголосив ректор Ігор Цепенда під час відкриття заходу.

“Міжнародну наукову конференцію “Семантика мови і тексту” свого часу започаткувала професор нашого університету, відома мовознавець Жанна Павлівна Соколовська. Цього року свої виступи подали близько п`ятдесяти докторів, кандидатів наук, докторантів, аспірантів, магістрів з різних університетів. Ми зараз завершуємо редагування чергового збірника праць учасників конференції. Вони будуть опубліковані у “Віснику Прикарпатського університету.Філологія”. Цей часопис побачить світ в кінці цього року”, – розповів професор Віталій Кононенко.

У рамках програми наукового форуму відбулося пленарне засідання та робота тематичних секцій (“Лексична семантика”, “Граматична семантика”, “Семантична структура і текст.Слово і дискурс”). Учасники конференції обговорили питання сучасних тенденцій розвитку мовознавства в контексті міжнародного досвіду сучасних лінгвістичних шкіл.