Університет виступив співорганізатором Х ювілейного Літературного фестивалю «Покрова»

6 листопада науковці, викладачі, студенти, поети та громадські діячі зібралися на відкриття Х ювілейного Літературного фестивалю «Покрова» ім. Тараса Мельничука. Він традиційно проходить в Івано-Франківську та області щорічно з 2009 року з ініціативи письменника Василя Карп’юка. Співорганізатор заходу – Прикарпатський національний університет ім.Василя Стефаника.

Під час відкриття фестивалю, яке відбулося в стінах нашого університету, ректор Ігор Цепенда підкреслив, що сьогодні дуже важливо донести до студентів те, в яких умовах того часу доводилося працювати письменникам і, попри все, вони залишалися незламними.

“Своєю творчістю тогочасні письменники пробуджували нові ідеї, пробуджували мислення нашого суспільства і прагнення його до  незалежності”, – наголосив ректор. Він також зазначив, що університет має добру традицію проводити такі літературні зустрічі. Передусім – це повернення в минуле, це вшанування видатних земляків, це пізнання їхньої творчості. А також –  це спілкування з письменниками і поетами, які продовжують традиції, це нагода обміну думками, нагода народження нових ідей та проектів.

“Мета фестивалю “Покрова” – це не тільки популяризувати видатного українського митця Тараса Мельничука, але й популяризувати українське художнє слово, яке довгий час було заборонене, яке переслідувалося. Сьогодні фестиваль стоїть на порозі українського слова, української душі”, – сказав у  вітальному  слові начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА  Володимир Федорак.

Зважаючи на те, що фестиваль цьогоріч є ювілейним організатори вирішили відзначити одразу двох митців. Лауреатами Х ювілейного Літературного фестивалю «Покрова» ім. Тараса Мельничука стали поет Микола Близнюк із с.Старі Кути Косівського району та письменник Роман Киселюк з м.Делятин (Надвірнянського району).  Вони отримали дипломи та сирного Коника, що вже став символом фестивалю.

У рамках програми відкриття фестивалю відбулася презентація книги спогадів Миколи Близнюка про Тараса Мельничука та книги спогадів “Бурлака”.