Науковці з України, Польщі та Білорусі обговорили питання транскордонної спадщини

15-16 листопада в нашому університеті під почесним патронатом Прем’єр-міністра Республіки Польща Матеуша Моравєцького відбулася міжнародна наукова конференція «Транскордонна спадщина – основа польсько-білорусько-українського співробітництва». Участь у роботі наукового форуму взяли викладачі, студенти, аспіранти, науковці, експерти, громадські діячі з України, Польщі та Білорусі. Загалом близько 130 учасників.

Під час відкриття конференції з вітальним словом виступили ректор університету Ігор Цепенда, директор Центру європейських проектів у Варшаві Лешек Буллер.

“Цей захід об’єднав велику кількість інституцій та організацій країн-учасниць, адже програма транскордонного співробітництва надзвичайно важлива для всіх трьох країн. З одного боку, вона інтегрує громади і спільноти, інституції України, Білорусі та Польщі, а з іншого за кошти ЄС є можливість розвивати інфраструктурні, культурні та освітні проекти”, – підкреслив ректор університету Ігор Цепенда.

Він також зазначив, що Прикарпатський університет бере активну участь у грантових програмах транскордонної співпраці, зокрема, тих, які стосуються безпеки на Чорногірському хребті в рамках відновлення Обсерваторії на горі Піп Іван та численних проектах, пов’язаних з національною спадщиною. Крім того, завдяки проектному офісу «Агенти змін» разом з об’єднаними територіальними громадами краю університет реалізує малі гранти з розвитку інфраструктури ОТГ, що дозволить покращити життя мешканців Прикарпаття.

“Програма транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» цього року відзначає 15-річчя створення і функціонування. У нас відбувалися різні конкурсні набори з різними тематичними цілями. У програмі, що реалізується зараз, передбачені чотири тематичні цілі: спадщина, доступність, безпека і кордони. Цьогоріч ми проводимо цей захід у стінах Прикарпатського університету і хочемо почути думку науковців. На підставі Ваших досліджень можна буде обрати наступні тематичні блоки, що є важливими при подальшому фінансуванні нашої програми”, – підкреслив директор Центру європейських проектів у Варшаві Лешек Буллер.

У рамках роботи конференції учасники обговорили теми, які є спільними для транскордоння та можуть лягти в основу майбутніх європейських проектів. Зокрема, науковці країн-учасниць представили свої дослідження, статті, які стосувалися культурної, історичної та природної спадщини.

Учасники конференції у своїх виступах підкреслили необхідність об’єднання навколо важливих європейських ідей та їх спільної реалізації. Адже, спільними зусиллями можна покращити розвиток своїх держав та добробут громадян.

• Міжнародна конференція з питань транскордонного співробітництва Польща Білорусь Україна