Вечір-реквієм «Голодомор 1932-1933 років – акт геноциду українського народу»

Вечір-реквієм «Голодомор 1932-1933 років – акт геноциду українського народу», присвячений пам’яті жертв голодоморів відбувся 23 листопада у Національному музеї народного мистецтва Покуття та Гуцульщини ім. Й. Кобринського в м.Коломия. Співорганізатором заходу виступив Коломийський навчально-науковий інститут нашого університету.

Вшанувати пам’ять жертв голодоморів прийшли викладачі та студенти Коломийського навчально-наукового інституту, працівники музею, учні та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів м.Коломия.

” У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Протягом 1932-1933 років вимирали цілі села, родини. Цей акт масового винищення людей підірвав генофонд української нації, а свідчення про нього стали нашою генетичною пам’яттю”, – зазначив у своєму виступі директор Коломийського навчально-наукового інституту, кандидат історичних наук Юрій Плекан.

«Голодомор задумувався та здійснювався для того, щоби винищити український народ, аби Україна не мала жодних претензій на власну державність. Людям, які пережили Голодомор, а понад усе тим, хто загинув під час Голодомору, вже мало чим допоможе об’єктивна оцінка цієї трагедії, як і всенародне пошанування її жертв. Усе це потрібно зараз сучасному поколінню як велика пересторога. Наша спільна молитва за невинних жертв, наша пам’ять про трагічні сторінки історії українського народу  – найважливіші чинники  майбутнього України», – звернувся до учасників віче-реквієму кир Василь Івасюк.

Директор Музею Ярослава Ткачук висловила вдячність організаторам та учасникам заходу і підкреслила, що  така спільна акція свідчить про єдність української нації.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв голодоморів та запалили свічки.