Майбутні журналісти побували на творчій зустрічі з головним редактором всеукраїнської газети «Порадниця» Тетяною Власюк

6 грудня студенти-першокурсники кафедри журналістики в рамках навчальної дисципліни «Газетно-журнальне виробництво» (викладач, кандидат наук з соціальних комунікацій Галина Пристай) побували на творчій зустрічі із заслуженим журналістом України, головним редактором всеукраїнської газети «Порадниця» Тетяною Власюк. Захід відбувся в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка. На зустрічі також були присутні власний кореспондент газети “Порадниця” в західному регіоні, заслужений журналіст України Михайло Мазур, колеги-журналісти, працівники бібліотеки та пересічні читачі газети.

«До грудня 1994 року газета виходила у «Вістях…». З 1998 року, «Порадниця» всеукраїнська щотижнева газета, яка виходить в двох варіантах – українською і російською мовами. Раз на два тижні газета супроводжується тематичними додатками «Рукоділля» та «Порадниця юридична». ЇЇ читають не лише в різних куточках України, але й за кордоном», – розповіла під час зустрічі Тетяна Власюк.

Особливість «Порадниці» в тому, зазначила головний редактор, що вона максимально наближена до свого читача, спілкується і листується з ним.

У ході зустрічі Тетяна Власюк презентувала книжку «Порадницька гостина. Історія життя та успіху», автором якої є вона сама. Видання вміщує 70 великих інтерв’ю з відомими постатями, які безпосередньо творять історію нашої держави: людьми політики, культури, мистецтва. Серед яких – Борис Олійник, Ада Роговцева, Олександр Шалімов, Микола Амосов, брати Яремчуки, Ольга Сумська, Марія Бурмака, Алла Мазур, Євгенія Гапчинська та ін. Історії життя і досягнень кожного з них цікаві, повчальні, цінні для широкої громадськості, адже усі вони є гордістю України.

У своєму виступі Тетяна Власюк також розповіла про свій шлях у журналістику, створення газети, головні рубрики, тематику, оновлений дизайн «Порадниці». Зустріч проходила у форматі діалогу. У ході розмови присутні цікавилися, зокрема, редакційною політикою газети, підбором матеріалів, конкурсами для передплатників. Учасники зустрічі також мали можливість переглянути кілька випусків газети.

Завідувач кафедри журналістики, професор Ганна Марчук своєю чергою привітала колектив газети «Порадниця” з 24-річчям з дня заснування видання та подякувала головному редактору Тетяні Власюк за цікаву зустріч. Професор також наголосила, що такі зустрічі студентів із практикуючими фахівцями у межах дисциплін навчального процесу сприяють повноцінному засвоєнню матеріалу, а отримані поради та ідеї обов’язково знадобляться студентам для майбутньої журналістської діяльності.

Головний редактор «Порадниці» Тетяна Власюк запросила студентів-журналістів до співпраці, запропонувала їм проходження практики у редакції газети та пообіцяла друкувати на шпальтах періодики їх цікаві матеріали.

На завершення зустрічі кожен відвідувач отримав подарунок – кілька примірників газети та тематичні випуски «Бібліотечка «Порадниці».

• Творча зустріч з редактором газети "Порадниця"Тетяною Власюк