Професор Володимир Лущак прочитав лекцію в Університеті м.Тюбінген (Німеччина)

Впродовж 9-15 грудня завідувач кафедри біохімії та біотехнології факультету природничих наук, професор Володимир Лущак перебував у науковому відрядженні в м.Тюбінген (Німеччина). Передусім, метою відвідин німецьких колег стало виконання спільного українсько-німецького проекту  “Cellular mechanisms of healthy brain ageing under caloric restriction” (“Клітинні механізми здорового старіння мозку за умов періодичного голодування”) за підтримки Volkswagen Foundation, який ініціювала директор Інституту Фізіології в Університеті міста Тюбінген (Німеччина) Professor Olga Garaschuk.

Нагадаємо, що у 2016 році співробітники кафедри біохімії та біотехнології виграли трирічний українсько-німецький грант. Керівником проекту з українського боку виступає доктор біологічних наук, професор Володимир Лущак.

Під час наукового відрядження професор Володимир Лущак разом з німецькими партнерами обговорили фінальні стадії реалізації проекту. Також розглянули можливості продовження плідної наукової співпраці в галузі старіння та пов’язаних з ним захворювань.

Науковець також прочитав в німецькому університеті лекцію “Age-related decline of efficiency of energy-producing and defense systems in mouse brain is partially prevented by intermittent fasting“, під час якої продемонстрував результати отримані співробітниками кафедри біохімії та біотехнології в рамках проекту. Загалом, варто зазначити, що дані досліджень добре узгоджуються з відомостями про пов’язане зі старінням зниження забезпечення мозку енергією та демонструють деякі механізми феномену, спричинені ослабленням ефективності систем, що захищають організм загалом, та мозок зокрема, від активних форм кисню та активних карбонільних сполук. Отримані нашими науковцями результати також показують, що періодичне голодування частково перешкоджає зниженню спричинених старінням функцій.