Професор Галина Семчишин виступила з лекцією в Інституті досліджень експериментального діабету (м. Ганновер, Німеччина)

Професор кафедри біохімії та біотехнології факультету природничих наук нашого університету Галина Семчишин днями на запрошення німецьких колег виступила з лекцією в Інституті досліджень експериментального діабету Вищої Медичної Школи м.Ганновер (Німеччина).  Лекція  “Glycoxidation: interplay between oxygen and carbonyl reactive species” була присвячена теоретичним та біомедичним аспектам активних карбонільних сполук та активних форм кисню, а також їх взаємодії та ролі у розвитку захворювань, зокрема, цукрового діабету.

Окрім цього, під час наукового відрядження професор обговорила з німецькими колегами питання подальшої співпраці. Зокрема, щодо академічного обміну, підготовки спільних грантів.

Зазначимо, що  кафедра біохімії та біотехнології факультету природничих наук нашого університету за підтримки Німецької служби академічних обмінів (Deutscher Akademischer Austausch Dienst, DAAD) співпрацює  з Вищою Медичною Школою м.Ганновер в рамках спільного українсько-німецького проекту “Interplay between biochemical and immunological processes in mice under pre- and cancerous liver states“ («Взаємозв’язок між біохімічними та імунологічними процесами у мишей за умов передракового стану та раку печінки»). У рамках співпраці наші магістранти-біохіміки проходять наукові стажування в лабораторії Dr. T. Yevsa.