Університет другий рік поспіль виступив партнером книжкового фестивалю “Слово”

9 травня в Івано-Франківську розпочав роботу 2-й книжковий фестиваль “Слово”, партнером якого виступає Прикарпатський національний університет. Організатор фестивалю – Владислав Сукенник. Метою заходу є створення майданчика по напрацюванню ефективних рішень для покращення рівня культури, грамотності та освіти нашого суспільства, привернення уваги до читання, популяризації української книги та видавництв, а також важливості розуміння слів та культури у всіх аспектах нашого життя.

Цьогоріч у книжковому фестивалі беруть участь як і українські видавці, так і гості та учасники із Молдови, Бельгії, Данії та інших країн.

У рамках програми заходів в нашому університеті, зокрема, відбулися тематичні круглі столи «Роль слова в міжрелігійному діалозі» та «Стан освіти, як це впливає на стан суспільства, ключові перешкоди у навчанні та шляхи їх подолання. Роль словників у процесі навчання».

У їх роботі взяли участь Ігор Цепенда, ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Констянтин Руснак, генеральний секретар ЮНЕСКО в Молдові; Генрі Пессіот, відповідальний за представлення Л. Рона Хаббарда у Європі (Данія); Віктор Вікарчук, організатор створення «Словника простих слів»; Анна Жуковина, заступник директора Центру «ЛОГОС»; Юрій Мокану, екс-керівник відділу в Міністерстві освіти Молдови; Лариса Владиченко, заступник директора Департаменту національностей та релігій Міністерства культури України; Наталія Бойчук, директор Бурштинської ЗОШ І-ІІІ ст.; викладачі, магістранти та студенти Прикарпатського університету та Івано-Франківської академії імені Івана Златоустого.

Під час дискусії учасники фестивалю розмірковували як покращити рівень культури, грамотності та освіти нашого суспільства. Власне в контексті висвітлення проблем освіти та її впливу на суспільство було представлено різні погляди щодо використання словників у пізнанні світу, розвитку національної духовної культури, комунікативної компетентності педагога та учнів. Адже слово – першооснова будь-якої комунікації.

“Для того щоб критично мислити, щоб мати нові ідеї потрібно багато читати. В книжках закладена мудрість, закладені основні підвалини того, як потрібно себе вести в суспільстві і чим бути корисним для суспільства. Тому проведення таких фестивалів є на часі. Ми повинні розуміти, що книга – це основа нашого життя. У будь-якому вигляді, чи сьогодні вона є в електронному, чи в паперовому вигляді, але ми повинні повертатися до цих джерел”, – зазначив під час відкриття заходів ректор університету Ігор Цепенда.

На думку організатора фестивалю «Слово» Владислава Сукенника, у сучасних умовах надзвичайно важливою є проблема популяризації української книги, зокрема словників, серед молоді, педагогічної громадськості, що сприятиме налагодження прямого спілкування між автором та читачем.

«Словники сьогодні виходять далеко за межі власне мовознавчого або іншого вузькофахового призначення. Їм належить важливе значення у розвитку національної духовної культури як цінним джерелам інформації і засобам підвищення комунікативної культури носіїв мови», – підкреслила модератор заходу, професор Олена Будник.

Під час роботи круглого столу Оксана Стефюк, вчитель-методист Верховинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Івано-Франківської області як автор «Абетки маленького Гуцулятка» і «Словничок гуцульської говірки» разом зі своїми першокласниками представила нетрадиційні форми вивчення нових слів.

У ході обміну думками учасники круглих столів зазначали, що книжковий фестиваль є доброю платформою для спілкування представників різних народів, мов, культур, релігій та традицій.

  • Книжковий фестиваль "Слово".Круглий стіл