Vivat Academia! Vivant professores!

Гей, повеселімося, поки молодії! Перші рядки всесвітньо відомого студентського гімну «Гаудеамус» вочевидь найкраще передають сьогоднішній піднесений настрій Прикарпатського національного університету, якій святкує свій 79-й День народження!

До цієї дати Університет підійшов справжнім лідером у багатьох престижних регіональних номінаціях.  Але найважче не досягти лідерства, а гідно утримувати його, з кожним роком примножуючи славу рідної Альма-матер. Отже, попереду у Прикарпатського багато цікавої та кропіткої роботи задля втілення амбітної цілі –  створення сучасного конкурентоспроможного освітнього та науково-дослідницького центру міжнародного рівня, який надалі розширюватиме свій вплив на розвиток регіону та формування людського капіталу. Є бачення того, куди рухатися і визначено основні вектори руху. Це  – освіта, наука та регіон.

Традиції – це ще один наріжний камінь храму науки. Тож, традиційно День Університету розпочався з Божественної Літургії за благословення. Урочисте богослужіння відбулося в Церкві Різдва Пресвятої Богородиці. У ньому взяли участь новообраний ректор університету Ігор Цепенда, представники професорсько-викладацького складу, студенти та працівники. Під час «Молитви за Університет» отець Віталій благословив всю велику університетську родину, побажав натхненної праці, успіхів та подальшого  розвитку.

Ключовою подією урочистостей стала також традиційна святкова Академія. В ній взяли участь викладачі, студенти, працівники та ветерани. Серед почесних гостей, зокрема, заступник міського голови Івано-Франківська Богдан Білик, заступник директора Департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Ігор Гаврилюк, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольскі, директор Студій Східної Європи Варшавського університету, Почесний доктор Прикарпатського національного університету Ян Маліцький, директор національної бібліотеки ім.Оссолінських у Вроцлаві (Республіка Польща) Адольф Юзвенко, секретар Польсько-Українського Форуму партнерства при МЗС України та Республіки Польща Дарья Войчешек-Яблонська, професор Інституту етнології та культурної антропології Варшавського університету Лєх Мруз, представник національної бібліотеки ім.Оссолінських у Вроцлаві Вікторія Маліцька, генеральний директор Львівської національної наукової бібліотеки України імені В.Стефаника Василь Ферштей, директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.

«Сьогоднішній день – це день підсумків, день роздумів. Ми радіємо з того, що маємо змогу реалізовувати дуже цікаві наукові і освітні проекти. Проекти, які роблять честь не тільки університету, а й місту, й нашому краю. Зокрема, це відновлення Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» на горі Піп Іван, який через декілька років буде не тільки найвищим науковим об’єктом України, але й Центральної Європи. Ми розпочали проект, який є новою платформою у відносинах між Україною і Польщею. Це – створення Міжнародного  центру зустрічей студентської молоді України і Польщі. Саме завдяки вашим зусиллям нам вдається  реалізовувати ці великі завдання. Тому дякую за велику працю, яку робить колектив і всім, хто нас підтримує – нашим польським партнерам, партнерам з університетів інших країн, друзям, меценатам», – зазначив у вітальному слові голова Вченої ради університету, новообраний ректор Ігор Цепенда.

Він також нагадав про вагомий внесок колективу Прикарпатського у нещодавню перемогу Івано-Франківська в щорічній престижній премії Приз Європи. Адже почесну нагороду за активне просування європейський ідей рідне місто отримало і завдяки тісній співпраці івано-франківських та європейських університетів.

Традиційно, в День Університету, який символічно святкується у день народження Василя Стефаника, чиє ім’я носить Прикарпатський, було покладено квіти до пам’ятника видатного письменника. Також вшановано пам’ять Героя Небесної Сотні, Героя України нашого студента  Романа Гурика.

Під час урочистостей голова Вченої ради Ігор Цепенда вручив дипломи «Почесного професора» генеральному директору Львівської національної наукової бібліотеки України ім.В.Стефаника Василю Ферштею  та  директору національної бібліотеки ім.Оссолінських у Вроцлаві (Республіка Польща) Адольфу Юзвенку.

Лаудації на честь почесних професорів виголосили директор Інституту післядипломної освіти та довузівської підготовки університету, професор Михайло Нагорняк та декан факультету математики та інформатики, професор Володимир Пилипів. Голова Вченої ради університету, професор  Ігор Цепенда провів церемонію посвяти.

“В особах Адольфа Юзвенка та Василя Ферштея ви шануєте найпотужнішу частину спадщини європейської культури, якою є слово. Слово закладене в книгу на сторінках, якої записані здобутки людської діяльності, досягнень нашої європейської цивілізації. Це добре, що це відбувається в стінах вашого університету. Нинішнє свято не лише для університету, міста, Прикарпатського краю, але й для цілої інтелектуальної спільноти нашої частини Європи. Ваш університет завдяки мудрому керівництву вийшов далеко за межі Прикарпатського регіону. Ваш університет є лідером українсько-польської академічної співпраці”, – зазначив у своєму виступі під час урочистостей Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольські.

Почесні професори університету Василь Ферштей та Адольф Юзвенко у своїх інавгураційних доповідях подякували Вченій раді університету за присвоєння почесного звання та високу довіру.

Під час свята голова Вченої ради університету Ігор Цепенда також вручив відомчі Почесні грамоти кращим викладачам та працівникам. Також Подяками відзначили студентів, які стали переможцями та призерами міжнародних, всеукраїнських конкурсів та олімпіад.

Святкова програма заходу супроводжувалася концертною програмою за участі студентів та викладачів Навчально-наукового Інституту мистецтв нашого університету.

Завершився День Університету студентським Кубком Сміху Прикарпаття та розважальною вечіркою.

  • День Університету