Карпатознавчу проблематику обговорено на Міжнародній конференції «Зустріч на Покутті – Рафайлівські семінари – 2019»

6 червня в Прикарпатському національному університеті  імені Василя Стефаника відбулася Міжнародна конференція “Зустріч на Покутті – Рафайлівські семінари – 2019”. ЇЇ співорганізаторами виступили товариство „Res Carpathica”, фундація „Pomoc polakom  na Wschodzie”, Інститут культурознавства Академії Ігнатіанум, Центр польської культури і діалогу європейського в Івано-Франківську, сільська рада в Бистриці. Конференція відбулася під почесним патронатом Генерального Консульства Республіки Польщі в Львові та за медійної підтримки «Kurier Galicyjski».

Наукова сесія була присвячена висвітленням питань багатогранної культурної спадщини у Східних Карпатах, історії проведених у краї досліджень та розвитку їх цивілізаційної інфраструктури (промисли, комунікація, курорти). Даний захід став своєрідним підсумком систематизації знань по Карпатах і встановлення коопераційних контактів між середовищами польських та українських дослідників регіону. Після її закінчення відбулося жваве обговорення результатів доповідей, учасники провели грунтовну наукову дискусію. У результаті обміну думок присутні прийшли до висновку про актуальність карпатознавчої проблематики, подальше її поглиблення і вивчення з урахуванням можливостей спільної роботи українських і польських науковців.

У рамках конференції відбулося відкриття виставки-презентації дослідницької грантової програми «Huculszczyzna – antropologiczne obszary pamięci» реалізованої через Narodowy Program Rozwoju Humanistyki, учасниками якої виступили Варшавський університет, Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника, Інститут народознавства України.