ПРОЕКТИ ЗАДЛЯ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ

Два тижні поспіль триває активна робота АГЕНТІВ ЗМІН з Витвицькою ОТГ! Завдяки проведеному спільному з іншим партнером Прикарпатського університету ІФ РВ «Асоціація міст України» конкурсу проектів для наших студентів та аспірантів «Сьогодні креативна ідея – завтра реальна справа», зародилося кілька проектних ідей для впровадження у громадах Івано-Франківської області.

Так, один з проектів-переможців конкурсу «Наметове містечко «Байки бойка» було розроблено саме для Витвицької ОТГ. Ментором проекту є Мигович Тетяна, фахівчиня з питань м’яких/соціальних проектів команди Агентів змін ПНУ, доцентка кафедри фінансів, авторами – студенти фінансисти Катрій Андрій та Гулей Юрій. Робота щодо впровадження проекту розпочалася з робочої зустрічі у Проектно-освітньому центрі «Агенти змін» Прикарпатського університету за участі голови Витвицької ОТГ – Миколи Шикора, директорки Центру, доцентки кафедри фінансів – Світлани Кропельницької, виконавчого директора ІФ РВ «Асоціація міст України» – Юрія Стефанчука та ментора проекту розвитку громади – Тетяни Мигович. Ментор презентувала варіанти проектної пропозиції, що спрямовані на духовно-фізичниий розвиток особистості, популяризацію історико-культурної спадщини цього прекрасного туристично-рекраційного куточку Долинського району нашої області. Присутні подискутували і прийняли рішення щодо конкретних заходів з реалізації проекту.

У середу, 7 серпня, відбулося виїзне робоче засідання у Витвицьку ОТГ з метою окреслення подальших кроків безпосередньо на місцевості реалізації проекту. До зустрічі цього разу долучились автори ідеї і розробники проекту, студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Андрій Катрій та Юрій Гулей, а також студентка Івано-Франківського державного коледжу Прикарпатського університету, спеціальності «Дизайн» – Діана Михайлюк. Від регіонального відділення Асоціації міст України – регіональний консультант з впровадження стратегій і розвитку проекту Проміс АМУ – Микола Скиданюк. Також у робочому заході взяли участь працівники Витвицької ОТГ, відповідальні за проектну діяльність. Стратегія громади передбачає розвиток туризму. За словами голови громади Миколи Шикора, щоліта ОТГ відвідує понад 5 тис. туристів, чималою популярністю в громаді користуються урочище «Бовкути» і ландшафтний заповідник «Цапове каміння», у яких і побували учасники виїзної зустрічі. На завершення учасники виїзного засідання розробили подальший план спільних дій для впровадження проектів.

Такі заходи, що проводяться АГЕНТАМИ ЗМІН спільно з територіальними громадами та асоціаціями ОМС нашого краю, допомагають розвивати і впроваджувати елементи як дуальної освіти, так і дозволяють молодим людям бути залученими до розвитку територій, з яких вони є вихідцями. Такий підхід спрямований на налагодження постійної практичної підготовки фахівця, якого готує університет, і подальшого працевлаштування його у своїй громаді. Безумовно, це сприятиме підвищенню якості кадрового потенціалу завдяки таким випускникам ЗВО та зменшенню відтоку українських фахівців за кордон.