Академія боротьби прославлятиме не тільки університет, а й Прикарпаття та Україну

11 січня в Прикарпатському національному університеті урочисто відкрили Академію боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина. В урочистостях взяли участь ректор університету Ігор Цепенда; народний депутат України, перший віце-президент Асоціації вільної боротьби України, президент обласної Федерації вільної боротьби Едуард Прощук; президент Академії боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина, декан факультету фізичного виховання і спорту Ярослав Яців; заслужений тренер України, головний тренер Академії боротьби Прикарпаття Іван Курилюк; заслужений майстер спорту України, старший тренер збірної України з вільної боротьби Василь Федоришин; народні депутати України Зіновій Андрійович, Олександр Матусевич; заступник голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів; заступник голови Івано-Франківської обласної ради Сергій Басараб; голова відділення Національного олімпійського комітету в області Мирослав Карабін; начальник Івано-Франківського обласного комітету фізичного виховання та спорту МОН України Михайло Стефанків; студенти Прикарпатського університету- спортсмени-борці, ветерани спортивної боротьби Прикарпаття, представники і спортсмени Асоціації спортивної та вільної боротьби, інші запрошені гості.

«Це добра традиція Прикарпатського університету поряд з освітою і наукою створювати потужні спортивні школи. Ми продовжуємо цю традицію і надалі. Академія боротьби – це новий крок до формування нової спортивної школи, яка дозволить прославляти не тільки університет, наше Прикарпаття, але в першу чергу – нашу Україну», – зазначив у вітальному слові ректор Ігор Цепенда.

Ректор також вручив народному депутату України Едуарду Прощуку та заслуженому тренеру України Івану Курилюку унікальне факсимільне видання «Галицьке Євангеліє 1144 року», над виданням якого працювали, зокрема, науковці Прикарпатського університету.

У рамках програми урочистостей ректор університету Ігор Цепенда та народний депутат України, перший віце-президент Асоціації вільної боротьби України Едуард Прощук перерізали символічну стрічку. Також отець Віталій з церкви Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ освятив нове сучасне приміщення тренувального комплексу Академії.

«Сьогодні в стінах Прикарпатського університету ми відкриваємо Академію вільної боротьби. Безумовно, ми як спортивна організація, ставимо перед собою найвищі спортивні цілі – перемоги на чемпіонатах України, Європи, світу. Але основною нашою метою є виховання достойних синів України, справжніх патріотів, справжніх християн. Дякую усім, хто долучився до цього проєкту», – сказав під час виступу перший віце-президент Асоціації вільної боротьби України, президент обласної Федерації вільної боротьби Едуард Прощук .

Народний депутат також відзначив грамотами та подяками всіх, хто долучився до створення Академії боротьби Прикарпаття.

Ініціаторами створення Академії боротьби Прикарпаття для молодих спортсменів виступили народний депутат України, перший віце-президент Асоціації вільної боротьби України, президент обласної Федерації вільної боротьби Едуард Прощук та заслужений тренер України Іван Курилюк. Їх ініціативу підтримав ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда. Влітку 2019 року була підписана відповідна Угода про створення на базі Прикарпатського університету Академії боротьби.

За підтримки народного депутата України Едуарда Прощука та університету проведено реконструкцію спортзалу та обладнано новий сучасний тренувальний комплекс за міжнародними стандартами, де будуть займатися вихованці Академії. До реалізації такого проєкту також долучилися меценати.

Президентом Академії боротьби Прикарпаття став декан факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського національного університету Ярослав Яців. Головним  тренером Академії став заслужений тренер України з вільної боротьби Іван Курилюк.

Варто відзначити, що першими спортсменами Академії боротьби Прикарпаття стали студенти факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського університету: Гурський Ярослав – Майстер спорту України. Переможець Чемпіонату України серед юніорів. Срібний призер Чемпіонату України серед чоловіків; Джелеп Андрій – Майстер спорту міжнародного класу України. Чемпіон Європи серед кадетів. Чемпіон Світу серед кадетів. Срібний призер Чемпіонату Європи серед юніорів. Срібний призер Чемпіонату Світу серед юніорів;Никифорук Ігор – Майстер спорту міжнародного класу України. Чемпіон України серед чоловіків до 23 років. Бронзовий призер Чемпіонату Європи серед юніорів. Бронзовий призер Чемпіонату Світу серед чоловіків до 23 років; Блясецький Валентин – Майстер спорту України. Чемпіон України серед чоловіків до 23 років; Гуцуляк Роман – Майстер спорту міжнародного класу України. Бронзовий призер Чемпіонату Європи серед кадетів. Бронзовий призер Чемпіонату України серед юніорів; Білейчук Петро – Майстер спорту України. Чемпіон України серед чоловіків. Бронзовий призер клубного Чемпіонату Світу серед чоловіків; Білейчук Іван – Майстер спорту України. Чемпіон України серед чоловіків. Бронзовий призер Чемпіонату України серед юніорів

• Відкриття Академії боротьби Прикарпаття