Нарада експертів у Татарові

21-23 лютого в с. Татарів Івано-Франківської області проходить традиційна щорічна українсько-польська нарада експертів щодо відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван (Чорногірський хребет, Карпати) та створення на її основі Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Варшавського університету (Республіка Польща).

У ній беруть участь представники університетів, органів державної влади, місцевого самоврядування та проектних установ обох країн, спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», підрядники, які виконуватимуть будівельні та інші роботи в Обсерваторії.

Відкрили засідання Ігор Цепенда, ректор Прикарпатського університету імені Василя Стефаника та Ян Маліцький, директор Студіуму східноєвропейських досліджень Варшавського університету.

Про реалізацію проєкту обсерваторії на горі Піп Іван станом на 31 грудня 2019 року учасникам зустрічі розповіли Ярослав Шинкарук, проректор Прикарпатського національного університету, Марек Голковський, експерт Студіуму східноєвропейських досліджень Варшавського університету, експерти Державного підприємства “Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “ДІПРОМІСТО” імені Ю.М.Білоконя.

Тарас Бринда, начальник четвертої спеціалізованої пошуково-рятувальної групи ДСНС України в Івано-Франківській області, розповів про плани навчань рятувальників в рамках проєкту PIMReC.

Начальник відділу управління проектами Прикарпатського університету Любов Зінюк доповіла про етапи виконання партнерами проєкту PIMReC – «Адаптації колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру».

Представники спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» обговорили з партнерами PIMReC низку питань щодо ходу проєкту.