Урочиста академія з нагоди 80-літнього ювілею професора Миколи Лесюка

25 лютого в університеті відбулося урочисте засідання Вченої ради факультету філології. Святкову академію приурочили 80-літньому ювілею Миколи Лесюка, доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри слов’янських мов, заслуженого працівника освіти України, лауреата премій Марійки Підгірянки, Івана Франка, Василя Стефаника, Воляників-Швабінських (США), Фонду Тараса Шевченка (Київ). Більше половини свого життя Микола Петрович присвятив рідній Альма-матер. Працює в університеті впродовж 45 років, з них майже 18-ть був деканом філологічного факультету.

Привітати ювіляри прийшли ректор університету, професор Ігор Цепенда, декан факультету філології, професор Роман Голод, колеги-викладачі, студенти та випускники, працівники Наукової бібліотеки університету, друзі та родина.

«Микола Петрович – це ціла постать в історії Прикарпатського університету.  Саме з ним пов’язані нові та цікаві етапи розвитку філологічної науки в нашому навчальному закладі. Він сформував покоління мовників, які не лише знають українську мову, а й люблять та пропагують її”, – зазначив у вітальному слові ректор університету Ігор Цепенда.

Зі словами привітань на адресу професора Миколи Лесюка також виступили голова профкому університету Юрій Копчак, голова профбюро факультету філології Ганна Марчук, заступниця декана факультету філології Ольга Лазарович, завідувачі кафедр професори Віталій Кононенко, Степан Хороб, Василь Грещук, Ігор Козлик, доцент кафедри української мови Михайло Бігусяк, студенти та випускники. Також з відеопривітанням до ювіляра звернулися колеги  з Інституту української мови НАН України.

«Микола Петрович намагається всі чужі запозичення замінити автентичними національними відповідниками. Він хоробро захищає українське слово, українську пісню», – наголосив у своєму виступі декан факультету філології Роман Голод.

Під час урочистого засідання Вченої ради факультету філології також відбулося представлення книги про Миколу Лесюка із промовистою назвою «ОСАННА РІДНОМУ СЛОВУ». Автор та ідейник праці – доцент кафедри української мови Михайло Бігусяк.

“Мову я любив ще зі школи, мав завжди добрі оцінки з української мови, учителі мене підхвалювали, а це ще більше додавало охоти до навчання. Кожна людина має до чогось покликання, у чомусь може проявити себе краще, ніж інші”, – сказав під час виступу ювіляр. Микола Петрович запевнив, що не збирається зупинятися на досягнутому і має багато планів на майбутнє.

На святковій академії була проведена виставка наукових праць ювіляра, яку підготував колектив Наукової бібліотеки університету.

Варто зазначити, що сьогодні на засіданні чергової сесії Івано-Франківської міської ради народний депутат України Оксана Савчук вручила професорові Миколі Петровичу Лесюку першу відзнаку нового проєкту «Славетні галичани» – «за глибокий патріотизм, збагачення та розвиток рідної мови, міцний голос українського слова, гідний приклад свідомого івано-франківця».