Філологи та інформатики створили комп’ютерну гру «Шлях Василя Стефаника»

Комп’ютерну гру-вікторину «Шлях Василя Стефаника» презентували сьогодні в Прикарпатському національному університеті. У заході до 150-річчя патрона університету взяли участь ректор університету Ігор Цепенда, декан факультету філології, професор Роман Голод; декан факультету математики та інформатики, професор Володимир Пилипів; авторський колектив проєкту – Олександр Солецький, доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури факультету філології; Галина Волощук, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту; Ольга Русакова, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту; Віктор Ровінський, кандидат технічних наук, доцент кафедри комп’ютерних наук та інформаційних систем факультету математики та інформатики, а також студенти й викладачі університету, вчителі та учні територіальних громад Івано-Франківщини.

Інтелектуально-навчальна гра «Шлях Василя Стефаника» призначена для учнів, учителів, студентів, викладачів, а також усіх, хто бажає перевірити і удосконалити свої знання з біографії та творчості письменника. Мапа гри, по якій рухаються гравці, відображає життєвий шлях Василя Стефаника від дня народження до останніх днів. Всі «зупинки» гри було виконано художником у олівці з листівок того часу та потім оцифровано. В центрі – камінний хрест як символ долі та нагадування про однойменний відомий твір Василя Стефаника. Шлях відтворює сім знакових етапів біографії відомого українського письменника, до яких поставлено питання з 4 варіантами відповіді. Також питання, зокрема, стосуються зображень того часу, творів Стефаника і навіть його почерку!

Головним персонажем гри є талісман університету – карпатська рись. Вона і ставить кожному учаснику запитання. Всього у грі є 5 категорій, в кожній з яких лише одна з 4 відповідей правильна. Максимально за одну правильну відповідь можна отримати 100 балів (за умови якщо гравець відповів правильно і впорався з питанням за 10 секунд). Всі результати зберігаються і порівнюються з іншими учасниками. У гру можна грати як індивідуально, так і командами.

Турнір команд гри «Шлях Василя Стефаник» розпочнеться 23 квітня, а фінал відбудеться 13 травня у Прикарпатському університеті. Переможці змагання та їх вчителі отримають призи.