У Кракові ректор провів зустрічі з ректорами провідних університетів

Ректор Прикарпатського національного університету у понеділок перебував з робочим візитом у Кракові (Республіка Польща). Там за участі генерального консула України в Кракові Вячеслава Войнаровського він мав низку цікавих зустрічей. Зокрема, з ректором Педагогічного університету імені Комісії національної освіти Пьотрем Бореком. Сторони обговорили питання відновлення двосторонньої співпраці, яка була призупинена внаслідок пандемії. Зокрема, домовились про програми магістерських подвійних дипломів для студентів педагогічних спеціальностей. Окреме місце в розмові було присвячено співпраці в галузі астрономії в контексті відкриття Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» на горі Піп Іван. Ректор Ігор Цепенда також запропонував польському візаві проведення спільних пленерів для студентів і викладачів мистецьких спеціальностей.

Ще одну зустріч ректор провів з давнім партнером Прикарпатського університету ректором Краківської академії імені Анджея Фрича Моджевського Климентом Будзовським. Обговорили питання спільних проєктів з використанням дистанційної форми навчання, а також реалізації студентських обмінів у перспективі створення Міжнародного центру зустрічі студентської молоді України та Республіки Польща.

Не менш цікава зустріч відбулася із колишнім послом Польщі у Литві, професором Академії Яном Відацьким щодо відновлення проєктів подвійних дипломів за спеціальністю правознавство та реалізації проєктів у галузі криміналістики.

Ігор Цепенда ознайомився з новою сучасною криміналістичної лабораторією та отримав у подарунок наукові видання для викладачів і студентів Навчально-наукового Юридичного інституту ПНУ.

Цього ж дня ректор вперше побував у Краківському економічному університеті. Він мав цікаву розмову з ректором Станіславом Мазуром. Краківський економічний університет має великий досвід у реалізації і підтримці проектів, спрямованих на розвиток місцевого самоврядування. У контексті цього обговорили можливі шляхи співпраці для підтримки об’єднаних територіальних громад України.

Ігор Цепенда ознайомився з програмою подвійних і потрійних дипломів Краківського економічного університету з університетами ЄС та США. Домовились про створення контактних груп обох університетів для навчальної та наукової співпраці.