Студенти-біохіміки пройшли корисні і цікаві міжнародні онлайн-курси

Завершився проєкт підтримки українських студентів-біологів „Blended course “Integrative Life Sciences” for Ukrainian biology students, ініційований директоркою Інституту фізіології університету м. Тюбінгену (Німеччина), професоркою Ольгою Гаращук за співучасті її багаторічного колеги, професора, першого завідуючого кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Володимира Лущака.

Впродовж серпня-грудня 2022 року студенти-біологи українських університетів стали слухачами онлайн-курсів, які проводились командою викладачів і науковців з України та Німеччини за фінансової підтримки Німецької Служби академічних обмінів (DAAD) у рамках програми «Цифрова Україна: забезпечення академічної успішності під час кризи» («Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis»). Всього було проведено два інтенсивні онлайн-курси – Інтегрований курс «Науки про життя» (5 кредитів, 150 аудиторних годин) та «Біоінформатика» (1 кредит, 30 аудиторних годин).

Низка університетів-партнерів проєкту — Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, Херсонський державний університет, Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, Дніпровський національний університет ім. О. Гончара та Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна — підтвердили готовність зарахувати студентам отримані кредити за їх основним місцем навчання.

Проєктом було передбачено 30 стипендій для курсу «Біоінформатика» та 50 стипендій для курсу «Науки про життя». На курси зареєструвалось понад 200 студентів з різних університетів України.

Найбільше охочих взяти участь у курсах було із закладів вищої освіти Херсонської, Харківської, Дніпропетровської, Одеської, Запорізької та Київської областей – регіонів, які найбільше постраждали від російської агресії. Були також заявки від студентів з ЗВО Львівської, Вінницької, Івано-Франківської та Тернопільської областей. Конкурсний відбір на курси пройшли зокрема і студенти та аспіранти кафедри біохімії та біотехнології ПНУ. Успішно завершили онлайн-курс з «Наук про життя» студенти-біохіміки 2-4 курсів – Христина Федів, Єлизавета Мислюк, Ілля Яцина, Таїсія Кіндрат, Марія Рак, Святослав Харук, Божена Лунів, Іванна Лабич, курс «Біоінформатика» – аспіранти Вікторія Гурза, Мирослава Ватащук та Надія Стефанишин. Студент 4-го курсу Святослав Харук успішно завершив два курси). Студенти Іванна Лабич, Святослав Харук та Христина Федів, аспіранти Вікторія Гурза та Надія Стефанишин також отримали стипендії на навчання.

Учасники курсів отримали нагоду поспілкуватися з викладачами, що працюють в різних університетах України та ЄС (Німеччина та Австрія); отримали можливість краще зрозуміти, що є найважливішим для успішного продовження навчання та розвитку кар’єри; поспілкуватись із людьми, які заробляють своїми знаннями та вміннями у секвенуванні та аналізі геномів.

Також в рамках проєкту троє аспіранток кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського університету Мирослава Ватащук, Вікторія Гурза і Надія Стефанишин пройшли практичний тренінг на кафедрі нейрофізіології Інституту фізіології університету м. Тюбінген (Німеччина) під керівництвом професорки Ольги Гаращук.