Відбулася V олімпіада з правознавства, яку організував Навчально-науковий юридичний інститут

6 березня 2024 року Навчально-науковий юридичний інститут Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника провів V олімпіаду з правознавства для учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти та студентів 1-2 курсів закладів фахової передвищої освіти, з метою перевірки рівня знань, ранньої профорієнтації молоді, підвищення їх правової освіти та культури.

У V олімпіаді виявили бажання взяти участь, відповідно до заявок, 107 учасників, які представляли 34 заклади загальної середньої освіти та 4 фахових коледжі з усіх куточків Івано-Франківської області: Берлогівська гімназія Новицької сільської ради Калуського району Івано-Франківської області; Богородчанський ліцей №1 імені Олекси Гірника; ВСП «Івано-Франківський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування»; Гвіздський ліцей Надвірнянської міської ради Івано-Франківської області; Городенківський ліцей №2 Городенківської міської ради; Грабовецька гімназія Богородчанської селищної ради; Долинський ліцей «Інтелект»; Єзупільський ліцей; Залуквянський ліцей імені Іванни Блажкевич Галицької міської ради; Замулинецький ліцей Матеївецької сільської ради Коломийського району; Іваниківський ліцей Богородчанської селищної ради; Івано-Франківський науковий фізико-технічний ліцей Івано-Франківської обласної ради; Івано-Франківський фаховий коледж ПНУ; Івано-Франківський фаховий коледж фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України; Івано-Франківський фаховий музичний коледж імені Дениса Січинського; Калуський ліцей №3 Калуської міської ради; Лисецький ліцей Лисецької ОТГ; Ліцей №3 Івано-Франківської міської ради; Ліцей №10 Івано-Франківської міської ради; Ліцей №11 Івано-Франківської міської ради; Ліцей № 15 Івано-Франківської міської ради; Ліцей №20 Івано-Франківської міської ради; Ліцей №21 Івано-Франківської міської ради; Ліцей №23 імені Романа Гурика; Лолинська гімназія Вигодської селищної ради, Калуського району; Надвірнянський ліцей №1 ім. В.М. Чорновола; Нижнівський ліцей Тлумацької міської ради Івано-Франківського району; Новошинська гімназія Вигодської селищної ради; Олешанський ліцей Олешанської сільської ради; Підлузька гімназія Івано-Франківської міської ради; Підпечерівський ліцей Івано-Франківської міської ради; Прикарпатський військово-спортивний ліцей Івано-Франківської обласної ради, м. Надвірна; Тисменицький ліцей; Тлумацький ліцей №1; Угринівський ліцей; Черніївський ліцей Івано-Франківської міської ради; Шевченківський ліцей Вигодської селищної ради; Ямницький ліцей.

До учасників із вітальним словом звернувся директор Навчально-наукового юридичного інституту Юрій Микитин: «Щасливий бачити таку кількість учасників у стінах інституту після трьохрічної перерви, так як попередні олімпіади проводилися в онлайн форматі». Висловив слова вдячності вчителям, які формують правову освіту молоді та розповів про можливості, які для них відкриються, якщо вони оберуть для вступу Навчально-науковий юридичний інститут Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Окрім цього вітальні слова до учасників лунали і від голови журі V олімпіади, випускника Навчально-наукового юридичного інституту, а тапер – доктора юридичних наук, професора кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права Навчально-наукового юридичного інституту Віталія Книша, який побажав учасникам перевірити свої знання, насолодитися можливістю безпосереднього спілкування поціновувачів правознавства і запросив до участі у наступних інтелектуальних змаганнях. зокрема, V конкурсі правничих творів есе.

У журі також працювали:

– доцентка кафедри трудового, екологічного і аграрного права, кандидатка юридичних наук Наталія Кохан;

– доцентка кафедри цивільного права права, кандидатка юридичних наук Наталія Стефанишин;

– доцентка кафедри теорії та історії держави і права Вікторія Питльована;

– асистент кафедри політики у сфері боротьби зі злочинністю та кримінального права, доктор філософії (PhD) за спеціальністю “Право” Максим Яцина.

Організаторкою і координаторкою інтелектуальних змагань, які проводить Навчально-науковий юридичний інститут, традиційно була старша викладачка кафедри судочинства Леся Кульчак.

Вона розповіла учасникам та їх наставникам про організацію роботи V олімпіади та відповіла на запитання. Фактично завдання V олімпіади з правознавства у вигляді 35 тестів, з однією правильною відповіддю та 3-х юридичних задач виконали 95 учнів (з них 52 учні 9 класу, 35 учнів 10 класу та 8 учнів 11 класу).

На виконання завдань учасникам було відведено 120 хвилин.

Інформація про дату нагородження, буде оприлюднена на сайті інституту та у соціальних мережах на сторінках інституту за тиждень до урочистостей, які традиційно проводяться у першій декаді травня!