Лапковський Едуард Йосипович

Лапковський Едуард Йосипович – кандидат медичних наук, доцент.

Народився 20 вересня 1976 року в м. Тлумач Івано-Франківської області. У 2000 році з відзнакою закінчив Івано-Франківську державну медичну академію.

Упродовж 2000 – 2002 р. навчався в інтернатурі та магістратурі в Івано-Франківському національному медичному університеті при кафедрі терапії і сімейної медицини факультету післядипломної освіти. Із 2002 до 2005 року навчався в аспірантурі при згаданій кафедрі за спеціальністю 14.01.36 – гастроентерологія. У 2005 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Клініко-патогенетичне обґрунтування використання альтану і дицетелу в комплексному лікуванні хронічного некаменевого холециститу».

Починаючи із 1994 року працював у Івано-Франківському національному медичному університеті на посадах препаратора, лаборанта, старшого лаборанта, а з 2005 року – на посадах асистента, доцента кафедри терапії і сімейної медицини факультету післядипломної освіти.

У 2008 році розпочав працювати доцентом у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на кафедрі фізичної реабілітації. Із 2012 до 2020 року – доцент кафедри спортивно-педагогічних дисциплін факультету фізичного виховання і спорту.

Із 2016 року до 2020 року – заступника декана факультету фізичного виховання і спорту з навчальної роботи. Із 2020 року – завідувач кафедри фізичної терапії, ерготерапії факультету фізичного виховання і спорту. Також, із 2020 року – відповідальний секретар приймальної комісії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Із вересня 2022 року – проректор з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доцент кафедри фізичної терапії, ерготерапії.

Автор 78 наукових праць, з них 54 наукового і 24 навчально-методичного характеру. З 2010 року по 2012 – член спеціалізованої вченої ради К 20.05.110 (спеціальність 24.00.03 – фізична реабілітація) із захисту дисертацій на здобуття ступеня кандидата наук.

Із 2005 по 2007 рр. – член президії асоціації сімейних лікарів Івано-Франківської області. Із 2005 по 2009 рр. – депутат Тлумацької районної ради Івано-Франківської області (голова комісії з питань медичного забезпечення і соціального захисту). Голова громадського об’єднання “Прикарпатське товариство фізичних терапевтів, ерготерапевтів”, член робочої групи з розробки професійного стандарту за професією 3226 “Фахівець з фізичної реабілітації” (наказ НДІ праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики України і Національної Академії наук України №12 від 11.03.2021 р.), член асоціації превентивної та антиейджинг медицини.

Нагороди та відзнаки:

Почесний диплом МОН України і АПН України «За особистий творчий внесок в удосконалення процесу навчання і виховання молоді»

Подяка ректора ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» «За активну участь в організації проведення Дня превентивної медицини для працівників університету»

Номінант «Свята спорту», департамент молодіжної політики та спорту, Івано-Франківської міської ради.

Подяка ректора ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» «За підготовку учасника ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2016-2017 навчальному році з галузі «Фізичне виховання і спорт»».

Подяка управління спорту Івано-Франківської ОДА «За внесок у розвиток фізичної культури і спорту на Прикарпатті та з нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту».

Почесна грамота комітету з фізичного виховання і спорту МОН України «За вагомий особистий внесок у справу розвитку фізичного виховання та спорту серед студентської молоді, пропаганду здорового способу життя і досягнуті при цьому успіхи».

Почесна грамота ректора ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» «За підготовку призера ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2017-2018 навчальному році з галузі «Фізична терапія, ерготерапія»».

Грамота Голови Івано-Франківської обласної Ради за багаторічну сумлінну працю, підготовку висококваліфікованих фахівців та з нагоди відзначення 20-ї річниці створення факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Подяка міського Голови Івано-Франківська за вагомий особистий внесок в розвиток фізичної культури і спорту в місті, сумлінну працю та з нагоди відзначення «Свята спорту».

Грамота комітету з фізичного виховання і спорту МОН України «За вагомий внесок у розвиток фізичного виховання і спорту серед студентської молоді.

Громадська діяльність:

1. Голова громадського об’єднання “Прикарпатське товариство фізичних терапевтів, ерготерапевтів” (ідентифікаційний код юридичної особи 43776458)

2. Член робочої групи з розробки професійного стандарту за професією 3226 “Фахівець з фізичної реабілітації” (наказ НДІ праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики України і Національної Академії наук України №12 від 11.03.2021 р.)

3. Член асоціації превентивної та антиейджинг медицини.

Одружений. Виховує сина і доньку.