Роман Дрозд

Роман Дрозд – польський історик українського походження, доктор габілітований, професор, ректор Поморської Академії у Слупську (2008 – 2016 рр.), завідувач кафедри Східної Європи Поморської Академії у Слупську, президент Українського історичного товариства в Польщі.

Народився 22 жовтня 1963 року в Демжні. Після закінчення початкової школи розпочав навчання на історичному факультеті у Вищій педагогічній школі в Слупську, яку закінчив у 1988 році отримавши ступінь магістра історії, захистивши роботу на тему: «Українське питання в ІІ Річ Посполитій», яку написав під керівництвом проф. Станіслава Лаха. Працював вчителем історії в Ліцеї в Члухові. У той же час розпочав роботу над темою «Українська меншина в Польщі після ІІ Світової війни». Результати цієї праці пізніше було представлено в докторській роботі. В 1994 році Рада Гуманітарного Університету в Щеціні надала Роману Дрозду науковий ступінь доктора гуманітарних наук в спеціальності «Історія». З 1996 року почав працювати в Інституті Історії Вищої педагогічної школи в Слупську. Написав монографію на тему: «Політика влади щодо українського суспільства в 1944-1989 рр.». На основі наукового доробку в 2002 році Рада Факультету Гуманітарного університету в Щеціні надала йому ступінь «Габілітованого доктора історії, найновіша історія».

У 2003 році почав працювати в Поморській Академії в Слупську. В період 2005-2008 роках виконував функції проректора з навчальної роботи в Поморській Академії в Слупську. У 2007 році Президент Польщі Лех Качинський за наукову та організаційну діяльність нагородив Романа Дрозда Срібним хрестом за заслуги. З 2008 до 2016 рр. – ректор Поморської Академії в Слупську. З 2008 року є членом Конференції Академічних Ректорів Польщі. В 2016 році за наукові досягнення Президент Республіки Польща надав Роману Дрозду наукове звання професора гуманітарних наук. 23 листопада 2016 року відбулося урочисте засідання Вченої ради Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника з нагоди присвоєння Роману Дрозду звання “Почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника”.