Студенти-китаїсти, викладачі з китайської мови та запрошені гості відзначили сьогодні в університеті прихід Нового 2019 року за східним календарем. Це свято ще називають Святом Весни або, Китайським Новим роком. 2019 рік, згідно з національним календарем Піднебесної, розпочинається саме 5 лютого і триватиме до 24 січня наступного року.
Організаторами свята виступили старший викладач кафедри загального та германського мовознавства факультету філології Ірина Ілійчук та викладачі -практиканти з китайської мови – Сунь Хайлін та Лі Веньцзюнь (КНР).
“Проводячи такі заходи ми намагаємося донести до студентів більше інформації про традиції і культуру Піднебесної. Адже, коли молоді люди вивчають будь-яку іноземну мову, вони мають також знати традиції і культуру іншої країни. На нашому святі ми поєднаємо дві культури – українську і китайську”,- розповіла організатор свята Ірина Ілійчук.
Розпочався захід виконанням відомої української пісні “Щедрик”, яку заспівали студенти китайською мовою. Варто зазначити, що на теренах Піднебесної не співають щедрівок і колядок.
Присутніх на святі привітала проректор університету з науково-педагогічної роботи Галина Михайлишин, яка підкреслила, що відзначення Китайського Нового року стало доброю традицією університету і проходить вже третій рік поспіль. Адже, більше семи десятків студентів сьогодні вивчають китайську мову як другу іноземну. Проректор також привітала усіх з Новим роком і побажала успіхів.
Під час урочистої частини старший викладач з китайської мови Ірина Ілійчук розповіла про традиції відзначення Китайського Нового року та провела відеопрезентацію “Свято Весни”. “Китайський Новий рік або свято Весни — це найважливіше традиційне свято в Китаї. Його ще називають “Нієн”. Напередодні відзначення нового року в кожній оселі на двері, вікна та стіни розклеюють ієрогліф “Фу”, який містить в собі багато значень: щастя, здоров`я, довголіття, достаток і мир. Невід’ємною традицією святкування Китайського Нового року є запуск фейєрверків та запалювання новорічних ліхтариків різної форми і величини. Серед обов’язкових страв святкового столу – приготовлена риба та китайські пельмені”, – розповіла Ірина Ілійчук.
У рамках програми новорічного свята у виконанні студентів-китаїстів прозвучали вірші, поезії та пісні на китайській мові. Викладачі -практиканти з китайської мови Сунь Хайлін та Лі Веньцзюнь виконали свої народні танці та продемонстрували гру на традиційному китайському музичному інструменті – холуси. Учасники свята мали чудову нагоду взяти участь у майстер-класах з китайської вирізки з паперу, з плетіння ниткою та китайської гімнастики.
На завершення відзначення Китайського Нового року студенти разом з викладачами записали відеопривітання для наших китайських-партнерів, а також усіх жителів Піднебесної з Новим 2019 роком.
Варто зазначити, що з 2016 року Прикарпатський університет є членом міжнародної університетської спільноти “Один пояс – один шлях” (“Великий шовковий шлях”). Також налагоджена двостороння співпраця з Центральною академією мистецтв м.Пекін (КНР), Тяншунським класичним університетом (КНР), Сіаньським транспортним університетом (КНР). За підтримки Інституту Конфуція Київського національного лінгвістичного університету в Прикарпатському університеті цьогоріч відкрито Центр китайської мови і культури. Сьогодні більше семи десятків студентів вивчають китайську мову як другу іноземну.