Кафедра біохімії та біотехнології отримала дороге лабораторне обладнання зі США

Кафедра біохімії та біотехнології факультету природничих наук Прикарпатського національного університету отримала днями дороге обладнання для молекулярно-біологічних досліджень від неприбуткової організації Seeding Labs (Бостон, США) за програмою Instrumental Access 2017. Зокрема, це – метаболічні клітки для лабораторних мишей, інкубатори для культур клітин, холодильник для зберігання біологічних проб (охолодження до  -80 градусів), спектрофотометри, а також інші прилади, важливі для прогресу в наукових дослідженнях.

“Працівники кафедри біохімії та біотехнології беруть активну участь в різних міжнародних проектах, дослідженнях. Наші науковці займають високі рейтингові позиції серед вчених України та закордону. Нове обладнання від SeedingLabs дасть можливість проводити ще ґрунтовніші дослідження з вагомішими результатами. Також це обладнання розширить можливості практичного навчання студентів”, – зазначив  завідувач кафедри біохімії та біотехнології, професор Володимир Лущак.

Незабаром відбудеться відкриття оновленого приміщення лабораторії.

Нагадаємо, що в 2017 році Прикарпатський національний університет – єдиний серед європейських університетів – став переможцем програми Instrumental Access від неприбуткової організації Seeding Labs (м. Бостон, США). За програмою кафедра біохімії та біотехнології факультету природничих наук виграла грант на отримання дороговартісного лабораторного обладнання для молекулярно-біологічних досліджень. Розмір гранта — близько 100 тис. дол. На конкурс було подано 65 заявок з 24-х країн.  Учасники конкурсу проходили суворий відбір: потрібно було не лише обґрунтувати свою потребу в обладнанні, а й продемонструвати цінність та перспективність наукової діяльності.