Прикарпатський національний університет допоможе об’єднаним територіальним громадам впроваджувати секторальні реформи. Створений в університеті Проектно-освітній центр «Агенти змін» відсьогодні працюватиме над підвищенням рівня інноваційності та конкурентоспроможності економіки регіону. «Агенти змін» пропонують не тільки рецепти посилення інституційно-кадрової спроможності нашого краю, а й надаватимуть конкретну інформаційну та освітню допомогу з питань управління інвестиційними проектами. Отже, підписанням спільного Меморандуму з Івано-Франківським регіональним відділенням Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» університет в особі офісу «Агентів змін» розпочав співпрацю в контексті децентралізаційних процесів, які сьогодні відбуваються в Україні. Адже завдання університетів полягає не тільки в проведенні навчальної та дослідницької діяльності, але й участі в розвитку регіону, на території якого вони працюють.
Документ підписали ректор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ігор Цепенда та виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення «Асоціація міст України» Юрій Стефанчук. Предметом цієї угоди є спільна підготовка фахівців для роботи в органах місцевого самоврядування, інтелектуальна практична допомога університету територіальним громадам у вирішенні ними завдань соціально-економічного та культурного розвитку.
«Наша програма мінімум – підготувати для кожної ОТГ хоча б одного фахівця, який міг би вести грантову роботу. Це дозволило б громаді щороку мати значні кошти на розвиток», – зазначив під час брифінгу ректор університету Ігор Цепенда.
Він також переконаний, що викладачі та студенти університету стануть добрими партнерами для органів місцевого самоврядування в реалізації стратегій розвитку об`єднаних територіальних громад, втілення ідей, реалізації грантів та проектів для покращення умов життя мешканців краю.
Юрій Стефанчук в свою чергу підкреслив, що для регіонального відділення АМУ дуже потрібна така співпраця з Прикарпатським національним університетом. «У роботі з об`єднаними територіальними громадами ми відчуваємо, що їм потрібна допомога в реалізації тієї стратегії розвитку, яку вони намітили. ОТГ мають велике бажання отримувати гранти, але, на превеликий жаль, не мають досвіду як це зробити і як потім реалізувати ці гранти. Ми спільно зацікавлені в підготовці кадрового потенціалу для роботи в органах місцевого самоврядування, об`єднаних територіальних громадах. Цей меморандум передбачає, зокрема, практику та стажування, відвідування студентами тих громад, які мають сьогодні цікаві проекти», – підкреслив Юрій Стефанчук.
Про цілі та задачі «Агентів змін» пізніше, під час тематичної зустрічі «Децентралізація та секторальні реформи в Україні: очікування, досягнення, перспектива», партнерам, викладачам та студентам детально розповіла директор нового, створеного в рамках проекту, університетського Проектно-освітнього центру, доцент кафедри фінансів економічного факультету Світлана Кропельницька.
«Підготовка фахівців з управління проектами є одним із наших головних завдань, – пояснила вона під час презентації. – Проект розрахований на три роки і його реалізація буде здійснюватися за підтримки секторальних бюджетних коштів Європейського Союзу».