Студенти університету стали лауреатами V Всеукраїнського конкурсу молодих акторів імені Оксани Затварської

П’ятий Всеукраїнський конкурс молодих акторів імені Оксани Затварської завершився 17 листопада гала-концертом учасників та нагородженням переможців. Нагадаємо, що у конкурсі взяли участь близько трьох десятків молодих акторів з різних куточків України, серед яких як професійні актори, так і початківці.

Організаторами конкурсу молодих акторів традиційно виступили Прикарпатський національний університет, Навчально-науковий Інститут мистецтв за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної спілки театральних діячів України, Управління культури, національностей і релігій ОДА, родина Затварських.

Під час нагородження журі відзначило високий професіоналізм учасників, цікавий і різноманітний репертуар, артистичність і вміле використання засобів акторської виразності. Ото ж, за результатами оцінок журі конкурсної програми ГРАН-ПРІ отримала Валерія Мочарська (Львівський національний університет імені Івана Франка).

Лауреатами І премії стали: Ганна Дацко (Львівський національний університет імені Івана Франка), Анна Кальянова (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника), Андрій Мельник (Івано-Франківський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Івана Франка).

Другу премію конкурсу отримали:  Олег Пригода (Львівський національний університет імені Івана Франка), Василина Костун (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника), Олександр Поліновський (Волинський академічний обласний театр ляльок).

Лауреатами ІІІ премії визнано: Артема Яблонського і Юлію Амплейкіну (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника), Ганну Голуб (Рівненський державний гуманітарний університет).

Переможці конкурсу отримали Дипломи та заохочувальні премії. Окрім цього, голова журі конкурсу, голова Національної спілки театральних діячів України Богдан Струтинський надав фінансову підтримку від Спілки студентам з малозабезпечених сімей, які навчаються на кафедрі сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв нашого університету.

Після завершення конкурсної програми відбулася презентація монографії кандидата мистецтвознавства, доцента Львівського національного університету імені Івана Франка Світлани Максименко “Український театр у Львові в період німецької окупації”. Також, у рамках програми заходу, учасники поклали квіти до анотаційної дошки Оксани Затварської та пам’ятника Страченим – жертвам фашистської каральної акції 1943 р. – глядачам оперети Ярослава Барнича “Шаріка”.

Наступний, шостий Всеукраїнський конкурс молодих акторів імені Оксани Затварської відбудеться восени 2020 року.

Зазначимо, що журі конкурсу очолив народний артист України, голова Національної спілки театральних діячів України, генеральний директор-художній керівник Київського національного академічного театру оперети Богдан Струтинський. До його складу також увійшли: Ростислав Держипільський, народний артист України, директор-художній керівник Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка; Тетяна Осадчук, заступник завідувача кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат мистецтвознавства, доцент; Володимир Богатирьов,завідувач кафедри театральної режисури Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету, кандидат педагогічних наук, доцент; Анатолій Грицан,директор Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кандидат історичних наук, заслужений діяч мистецтв України; Романна Затварська,піаністка, театрознавець, педагог, дочка Оксани Затварської; Надія Семенкович,заслужений журналіст України, поетеса, прозаїк, публіцист, спеціальний кореспондент ОТБ “Галичина”; Христина Фіцалович, професор кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, народна артистка України.

• Нагородження переможців конкурсу молодих акторів