У Навчально-науковому інституті мистецтв презентували книгу “Михайло Фіголь: Альбом”

28 листопада в Навчально-науковому інституті мистецтв нашого університету вшанували пам’ять заслуженого художника України, доктора мистецтвознавства, професора Михайла Фіголя. З цієї нагоди відбулася презентація книги “Михайло Фіголь: Альбом”. Видання приурочене 90-річчю від дня народження відомого українського художника.

У заході взяли участь професорсько-викладацький склад Навчально-наукового інституту мистецтв, аспіранти та студенти, родина Михайла Фіголя – дружина Тетяна Данилівна Фіголь, син Олесь, дочка Галина, сестра, внуки і правнуки Михайла Павловича.

Учасники презентації – проректор Львівської національної академії мистецтв професор Роман Яців, мистецтвознавець Мирослав Аронець, науковці університету – заслужені діячі мистецтв України професори Богдан Губаль і Богдан Бойчук, заслужений художник України, доцент Василь Корпанюк, дослідник творчості Михайла Фіголя доцент Володимир Лукань  – відзначили унікальність таланту художника, його самобутній авторський стиль, масштабність полотен історичних сюжетів Древнього Галича, жанрову палітру і різноманітність стилів. Виступаючі зазначили, що Михайло Павлович був фундатором створення художнього факультету тодішнього Івано-Франківського педагогічного інституту імені Василя Стефаника, автором книги “Мистецтво Давнього Галича”.

Мистецтвознавець Мирослав Аронець, зокрема, сказав: ” Михайло Фіголь був символом мистецького життя Прикарпаття” 70-90 рр. ХХ століття. Таким він залишиться у пам”яті нащадків назавжди…”.

Книга “Михайло Фіголь: Альбом”, упорядником якої став Олесь Фіголь, відкриває сторінки із життя автора великих живописних циклів з історії древнього Галича, наукових реконструкцій архітектурних пам’яток на території Галицького історико-культурного заповідника.