21 лютого відбулася зустріч студентів університету з викладачем кафедри славістики Остравського Університету (Чеська Республіка), професором Вітезславом Вілімеком. У рамках проєкту Міжнародного Вишеградського Фонду №21820235 “Collegium Carpaticum – перспективи для країн, які не є членами ЄС”, який займається дослідженням Карпатської культури, професор та його команда дослідників займаються етнолінгвістичними дослідженнями в північно-західному регіоні Карпат.
Вітезслав Вілімек провів двогодинну лекцію, під час якої надав результати досліджень та описи різних мовних фразеологізмів у слов’янських культурах нашого часу та розповів історію походження фразеологічних оборотів в древніх часах. Як приклад було взяте слово «собака», яке пройшло тривалий конструктивний науковий аналіз. Під час лекції чеський професор представив студентам книгу про образ собаки в мові та думках.
« Книга присвячена образу собаки по-відношенню до вжитої реальності, до мовної реальності. Напевно, найважливішу відповідь яку ми пропонуємо, це відповідь на питання: який же зв’язок між тим чим ми живемо та між тим, що ми говоримо. І наскільки відрізняється те, що ми думаємо від того, що ми говоримо, особливо в випадку сталих образних словосполучень, фразеологізмів. Як носії мови, ми не задумуємося над тим, як використовуємо деякі фразеологізми, деякі образі вирази, і наскільки вони являються відображенням давніх часів. Якщо говори про собаку, то можна заявити, що це середньовіччя в наш час», – зазначив професор Вітезслав Вілімек.
Також у рамках візиту до університету професор провів ще ряд лекцій та практичний семінар “Етнолінгвістика:цілі, метод,розвиток”.