Презентація проектів на V Європейському конгресі

Місією університету, крім освітньої і наукової діяльності, є істотний вплив на розвиток регіону і допомога регіону. На цьому наголосив ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда на V Європейському конгресі місцевих органів влади у Кракові, презентуючи проекти Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» на горі Піп Іван (МНЦ) та Міжнародного центру зустрічей української та польської молоді у Микуличині (МЦЗ). Про це повідомляється на сайті “БІЛИЙ СЛОН”.

У дводенному заході 8 та 9 ківтня взяли участь понад 2 тисяч учасників з майже 40 країн світу. Під час дискусій та зустрічей, тут обговорювали питання фінансування, суспільства, інновацій та економіки. Тож презентація проектів Прикарпатського національного університету, які він реалізує разом із Студіями Східної Європи Варшавського університету, викликала велику зацікавленість учасників Конгресу.

Представники органів місцевого самоврядування України і Польщі у розмовах на полях Конгресу заявляли про розуміння користі університетських проектів для розвитку Прикарпаття, декларували подальшу співпрацю з університетськими спільнотами та підтримку у туристичній та господарській галузях.

Як наголосив під час презентації ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда, зокрема, споруду Обсерваторії використовуватимуть не тільки як науковий, але і як туристичний об’єкт. З відкриттям МНЦ цікавість до нього з боку туристів істотно збільшиться, тож регіон отримує нові кошти і нові надходження. Зокрема, й за рахунок правильно організованої безпеки, яку забезпечує працююче 24/7 у приміщенні Обсерваторії Явірницьке пошуково-рятувальне відділення 4-ї спеціалізованої пошуково-рятувальної групи спеціалізованої пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України в Івано-Франківській області. «Тож активізація спільних ініціатив на регіональному рівні сьогодні – приноситиме користь для наших громадян у майбутньому», – підкреслив Ігор Цепенда.

Він ознайомив учасників Конгресу з історією Обсерваторії та історією її відбудови силами двох університетів. А також детально розповів про Міжнародний центр зустрічей, який має за зразок центри у Європі, які створювали Німеччина та Франція після Другої світової війни, а також Польща і Німеччина на початку 90-х для подолання недовіри та існуючих стереотипів між сусідніми народами. На створення МЦЗ вже отримано 4 млн євро від українського уряду й очікується дофінансування проекту з боку польського уряду.

«Зустрічі молоді, дискусії про минуле з перспективою на майбутнє, створення IT хабу та мандрівки молоді в гори до МРЦ – є тою тріадою, яка дозволятиме молоді пострадянських країн та Європейського Союзу пізнавати одне одного», — підкреслив ректор Прикарпатського університету.