Літературна кавалєрка об’єднала студентів та школярів з Івано-Франківська, Коломиї та Краматорська

На Педагогічному факультеті відбулася фінальна гра Літературної кавалєрки. «Літературна кавалєрка» – авторський проект доцента кафедри фахових методик і технологій початкової освіти педагогічного факультету Тетяни Качак, спрямований на розвиток дитячого та юнацького читання, популяризацію сучасної української книжки для юних читачів.

Загалом це уже дев’ята гра, яку традиційно розпочали з  пісні-візитівки, знайомства з письменниками Зіркою Мензатюк, Оленою Рижко, Іриною Ралко та учасниками. Присутніх привітали партнери і спонсори проекту – проректор з науково-педагогічної роботи університету Сергій Шарин, головний спеціаліст Управління культури, національностей та релігій ОДА Оксана Ющишин, голова Профкому студентів університету Назарій Дюк, директор Івано-Франківської обласної бібліотеки для дітей Ірина Тацакович, в.о. декана Педагогічного факультету Оксана Кондур, завідувачка кафедри фахових методик і технологій Надія Луцан.

Фінальна гра «Літературної кавалєрки» – гра студентських та учнівських команд-переможців відбіркових ігор-презентацій сучасної підліткової літератури, які відбулись в Івано-Франківську, Коломиї та Краматорську в 2018 році.

Фінал було побудовано на представленні та обговоренні реалістично-психологічної прози, книг про і для підлітків та молоді  «Знає тільки Мару» (ВЦ «Академія») Олени Рижко, збірки оповідань «Перше побачення. Прозобукет» (ВЦ «Академія»), пригодницьких повістей «Дике літо в Криму» (Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА») Зірки Мензатюк, «Ватага Веселих Волоцюг» («Видавництво Старого Лева») Андрія Бачинського.

Чудову читацьку атмосферу створили команди «Серце за Мерло» (студенти 4-го курсу Педагогічного факультету Прикарпатського університету), «Окрилені» (учні шкіл м.Краматорськ), «Ліброкубікуларисти» (студенти Коломийського навчально-наукового інституту Прикарпатського університету), «ВВВешники» (студенти 3 курсу Педагогічного факультету Прикарпатського університету). Учасники презентували свої команди, демонстрували відеоролики та інсценізації за сюжетами книг запрошених авторів, змагались у конкурсах на знання текстів, вели діалог з письменниками.

Як зазначила авторка ідеї, організатор та ведуча заходу Тетяна Качак, «такий формат презентації цікавий молодому поколінню, бо не передбачає пасивного спостереження чи слухання автора, а вимагає творчості, критичного мислення, активної читацької рецепції, інтерактиву, креативу та проявів особистого характеру. У процесі реалізації проекту відбувається оновлення фондів шкільних бібліотек сучасною та актуальною літературою для дітей та юнацтва». Тетяна Качак також з приємністю відзначила, що проект “Літературна кавалєрка” уже набув всеукраїнських масштабів.

Гру команд оцінювало компетентне журі, до складу якого ввійшли бібліотекарі Наукової бібліотеки університету Людмила Кушнір, Людмила Кузюк, Марія Виник, директор бібліотеки Івано-Франківської духовної академії Івана Золотоустого Іванна Стрихар. Очолила журі заступник декана Педагогічного факультету Галина Русин.

За результатами оцінювання журі “Гран-прі” здобула команда студентів Коломийського навчально-наукового інституту «Ліброкубікуларисти».

Фінальна гра «Літературної кавалєрки» відбулася за підтримки ректорату, студентського та викладацького профкому Прикарпатського національного університету, Івано-Франківської бібліотеки для дітей та Управління культури, національностей та релігії Івано-Франківської ОДА. Також варто відзначити, що за сприяння профспілковим організаціям студентів та викладачів Прикарпатського університету усі учасники фінальної гри “Літературна кавалєрка” мали можливість відвідати Коломию та Криворівню. Особливо цікавою ця мандрівка була для школярів м.Краматорськ, які вперше відвідали Івано-Франківщину.

  • Фінальна гра проекту "Літературна кавалєрка"