Обсерваторія врятує рятувальників

Відсутність професійного обладнання, а також нестача кваліфікованого персоналу – це основні перешкоди на шляху до встановлення сучасної та ефективної високогірної рятувальної служби в Україні. Про це йдеться на сайті БІЛИЙ СЛОН.

Саме тому впровадження проекту адаптації будівлі Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» для рятувальників дозволить забезпечити необхідну інфраструктуру та технічні засоби для створення навчального центру, який працюватиме на горі Піп Іван у зимовий період. Він надасть змогу проводити навчання для рятувальників не лише з України але й з інших країн Карпатського регіону. Про це на IV Форумі Місцевого Розвитку, який відбувався 25-27 червня у Трускавці, розповіла начальник відділу управління проектами Прикарпатського національного університету, менеджер європейського проекту транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру» Любов Зінюк. Вона взяла участь у панельній дискусії “Транскордонна співпраця як інструмент покращення безпеки українсько-польського прикордоння”.

Учасники зустрічі також обговорили заходи, які проводяться або будуть проводитись в межах Програми для підвищення безпеки на граничних територіях.